Szkoła lubiana przez dzieci

Z czym najczęściej kojarzyła nam się szkoła? Bardzo długie godziny przy ławkach, niezbyt długie pauzy, niewygodne krzesełka i brzydkie korytarze… A przecież naprawdę nie dużo trzeba, aby ocieplić ich wygląd.
Wystarczający może być.

dywan do szkoły

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com
wzór

Źródło: pixabay.com
.. dywan do szkoły! Niewielkie akcesorium, a tak dużo może zmienić. Część szkół zaproponowały już dłuższy czas temu podobne wyjście ,a w tej chwili z pewnością pozostałe mogą pójść po ich śladach. Dzieci przekraczając szkolne drzwi muszą przebierać buty w dowolnie wybrane przez nich kapcie. Na początku mogłoby to sprawiać wrażenie abstrakcji, ponieważ jak można po szkole chodzić w takim obuwiu, lecz jeśli nad tym pomyśleć – pod względem mentalnym jest to bardzo udany pomysł! Zwyczajny dywan do szkoły, a tak dużo może zmienić. Uczniowie mogą czuć się wtedy dużo bardziej swobodnie i zdecydowanie łatwiej im przyzwyczaić się do szkolnego rytmu, szczególnie w pierwszych latach nauki, kiedy rozłąka z rodziną stanowi jeszcze dla nich trudność.

Ta solidna oferta (www.lawola.pl/mieszkanie-w-bloku-zalety-i-wady/), którą przygotowaliśmy dla sympatyków omawianej kwestii, zawiera pokrewne informacje na to intrygujące zagadnienie – zobacz tu.

Kolorowe papcie i milutkie dywany zapewniają na szkolnych przedsionkach rodzinną atmosferę, która bardzo ułatwia im odnalezienie się w nowym, dużym społeczeństwie. Dywany w szkołach pojawiają się częściej i częściej i zyskują coraz więcej zwolenników bez względu na metryczkę uczniów. Znajdują się one przecież nie tylko w podstawówkach, lecz także w liceach, czy technikach, w których chociażby maturzyści mogą poczuć się o wiele bardziej komfortowo w momencie stresujących przygotowań do matury.

Z pozoru niewielkie zmiany, lecz łatwo mogą się uczniów w polskich szkołach. Przy wyprawce szkolnej pamiętajmy nie tylko o zeszytach, ale i kolorowych papciach, a dzieci chętniej będą uczęszczać do szkół!