Szkolenia z hydrografiki – dla każdego, kto chcę poznać nowy sposób ozdabiania przedmiotów

Ozdabianie przedmiotów interesującymi motywami jest znane od zawsze. To jaki sposób ozdabiania się wybierze zależy oczywiście w pierwszej kolejności od tworzywa, które ma być ozdobione, jak również od techniki, jaką można wykorzystać. I tak na przykład, drewno można między innymi pomalować, ale także wygrawerować.

dekoracje wnętrz

Autor: home&you
Źródło: home&you
Oczywiście, na rynku pojawiają się co pewien czas nowinki jeśli chodzi o techniki dekoratorskie, które można wykorzystać w rozmaitych branżach. Doskonałym przykładem może być hydrografika. Co to takiego?Firmy zajmujące się dekorowaniem przedmiotów, ale także osoby prywatne, dla których dekorowanie jest formą hobby, poszukują takich technik, które zagwarantują niebanalne wzornictwo z wykorzystaniem prostych w obsłudze narzędzi, dzięki którym naniesiony wzór czy motyw będzie jednocześnie trwały i stabilny. Hydrografika doskonale spełnia to zadanie. Jest to nic innego jak druk wodny, czyli zdobienie przedmiotów z wykorzystaniem wody i specjalnie dedykowanej do tego zadania folii. Jak odbywa się cały proces?Zdobienie elementów z wykorzystaniem proponowanej techniki jest niezwykle proste. Do jego wykonania niezbędna jest wanienka, w której będzie można umieścić przedmiot, a wcześniej folię zawierającą wzór nanoszony na przedmiot. Żeby folia pokryła cały przedmiot, należy przekształcić jej konsystencję na żelową i do tego celu wykorzystuje się aktywator nanoszony pistoletem.

kolory

Autor: FFiL Śnieżka SA
Źródło: FFiL Śnieżka SA
Ważne jest to, by folia przed zadziałaniem aktywatora była umieszczona w wodzie sięgającej 30 stopni. Kiedy użyjemy aktywator i folia zmieni swoją konsystencję, zanurzamy w wanience powoli rzecz, która ma być nią pokryta, a następnie po chwili wyciągamy. Po odczekaniu około 30 sekund trzeba rzecz wymyć, aby zeszły niepotrzebne resztki żelu z powierzchni. Cały proces trwa bardzo krótko i jak widać nie jest nazbyt skomplikowany.

Żeby uzyskać nowe informacje na opisywane zagadnienie przenieś się tutaj (https://sprawnesprzatanie.com/oproznianie-mieszkan-poznan/), a na pewno nie będziesz rozczarowany Upewnij się, że tak jest!

Należy tylko pamiętać jak należy krok po kroku postępować oraz zachować odpowiednią temperaturę wody i mieć pod ręką wymagane narzędzia. Dla amatorów poleca się szkolenia z hydrografiki, chociaż sporo ciekawych informacji dotyczących tego tematu możemy wyszukać także w sieci – sprawdź: hydrografika – szkolenia.
Warto zwrócić uwagę na ten sposób zdobienia, tym bardziej, że można go zastosować dla przedmiotów wyprodukowanych z przeróżnych materiałów: szkła, porcelany czy gumy.