Tani dom, czyli w jaki sposób pobudować go niedużym sumptem?

Postawienie parterowego czy piętrowo domu jednorodzinnego jest dość ogromnym sumptem. Pewne koszta można jednak zredukować przez odpowiednie rozplanowanie wszelkich procesów budowlanych, bądź rezygnacji z niektórych elementów.
Powinniśmy również ocenić przygotowawczy kosztorys budowlany, jaki pozwoli ustalić ogólny zakres kosztów.

PCV

Autor: Lotari
Źródło: Lotari
Budowa wymagała będzie także odszukania wypróbowanych firm budowlanych. Nim dokonamy wyboru powinniśmy porównać oferty od przynajmniej kilku wykonawców po czym wybrać najkorzystniejszą ofertę. Wybór projektu ma kluczowy wpływ na finalny sumpt budowy domu. Jeśli pragniemy zbudować dom folia grzewcza podłogowa stosunkowo niedrogo, zastanówmy się nad jego wyglądem. Budynek tani w budowie jest to konstrukcja o prostym kształcie dachu jak też ścian. Pamiętajmy, że im kształt domku jak też dachu będzie w wyższym stopniu zawiły, tym wyższy będzie także koszt jego pobudowania. Najbardziej ekonomiczne są więc nieskomplikowane, estetyczne budowle o prostokątnej bryle ze zwyczajnym nieskomplikowanym dachem.
Mapa świata, kontury

Autor: http://pixabay.com
Źródło: http://pixabay.com
W trakcie doboru projektu budynku zastanówmy się też nad piwnicą. Bez wątpliwości domek bez piwnicy jest na pewno o wiele bardziej ekonomiczny w budowie. Zaoszczędzić można między innymi na głębokich wykopach jak też na wykonaniu schodów na podziemną kondygnację. Dzisiaj coraz częściej odchodzi się od piwnic. Dosyć ogromny wpływ na koszt konstrukcji będzie miał dobór należytego wykonawcy. Najlepiej poprosić o roboczą wycenę prac co najmniej parę przedsiębiorstw, porównać pomiędzy sobą ich oferty i pozbierać opinie.

Dopiero na wtedy możesz podjąć rzetelną decyzję. Doskonałym pomysłem na oszczędzenie pieniążków będzie Kupno gotowego projektu. Indywidualny projekt jest bowiem trochę kosztowniejszy.