Tanie sposoby do wizualnego powiększenia niedużych przestrzeni mieszkaniowych

Posiadanie niedużego lokum wcale nie znaczy, że jesteśmy ograniczeni pod względem stworzenia unikalnej aranżacji.
Współcześnie w przestrzeni rynkowej dostępnych jest wiele niebagatelnych opcji, które są w stanie przydać nowe życie praktycznie każdemu rodzajowi pomieszczenia.

Konsumenci

Autor: Free Creative Commons Images for Colorful Souls!
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele z nich w szybki sposób zwiększa wizualnie zajmowaną przestrzeń bez potrzeby zmiany mebli (zobacz stół w stylu prowansalskim) na warianty kompaktowe. Jednym z powszechniejszych rozwiązań są fototapety powiększające pomieszczenie. Zdawać by się mogło, że fototapety mają niedużą zdolność do powiększenia metrażu mieszkania pod kątem wizualnym – nic bardziej błędnego. Fototapety powiększające pomieszczenie to w ostatnich latach towar, jaki odznacza się stale rosnącą popularnością wśród rozwojowo żyjących konsumentów. Duża fototapeta powieszona np. nad kanapą w salonie wizualnie rozszerza ścianę powodując, że całe pomieszczenie zdaje się większe. Strategicznie rozlokowane foto tapety przynoszą o wiele więcej możliwości wykończeniowych niż zwykłe rozwiązania jak na przykład farby. Dodatkowo koszt foto tapety jest po prostu mniejszy w porównaniu do kosztu licznych rolek zwykłych tapet. Fototapety to perfekcyjne połączenie wyjątkowego wzornictwa, wysokiej jakości, trwałości, opcji aranżacyjnych oraz niewielkiej ceny.

Są one proste zarówno w instalacji jak i demontażu – co powoduje, że nie jest się zależnym od statycznego wyglądu przestrzeni na długie lata, ekspozycję można często modernizować. Fototapety powiększające pomieszczenie to nieduży wydatek, jaki błyskawicznie się zwróci jednakowo w krótko, jak i długofalowym wymiarze.