Tapety w wystroju wnętrz

Fototapety w dzisiejszych czasach są niezwykle znanym sposobem na zmianę aranżacji mieszkania, biura czy sklepu.To trendy, interesująca oraz trwała forma dekoracji ścian. Za sprawą najnowocześniejszej technologii druku można udekorować ścianę w dowolny sposób – poprzez wybór fototapety z dostępnych wzorów lub zamawiając tapety ścienne ze zdjęcia dostarczonego przez klienta.

przykładowa fototapeta

Autor: Pink Sherbet Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Przy wyborze fototapety do salonu, warto poznać ich rodzaje. Wyróżniamy:

1) tapetę lateksową – to oryginalny produkt wykonany z bardzo cienkiego, gładko satynowanego papieru o wysokiej gramaturze surowca. Tapeta pokryta jest cienką warstwą lateksu.Nie przyjmuje kleju, doskonale oddaje kolory. Jest solidna, odporna na płowienie. Gwarantuje piękny wygląd ścian przez lata. Jest prosta w montażu – nakładanie odbywa się za pomocą standardowych narzędzi do kładzenia tapet. Czyści się ją: delikatnie – przy pomocy miękkiej szmatki;

2) fototapetę fizelinową – w 100% ekologiczna, oddychająca fototapeta. Powstała z połączenia, za pomocą polimerów, specjalnej celulozy z włókniną. Przeznaczona do położenia na ściany przy pomocy podstawowych przyrządów do kładzenia tapet. Odporna na zarysowania, uderzenia;

3) tapetę winylową – samoprzylepną folię matową. Zapewnia idealną trwałość i fotograficzną jakość druku bez względu na nasycenie barw. Wykorzystywana do naklejenia bezpośrednio na gładką, zagruntowaną ścianę, płytę meblową, szkła, drzwiczki, lodówki, płytki (płytki tarasowe) kafelkowe w łazience, stare tapety itp. Pozwala na łatwe klejenie z odprowadzeniem nadmiaru powietrza. Tapetę można wiele razy odklejać. przeklejać.

Fototapeta ze zdjecia   stary samochód

Autor: Pixers
Źródło: Pixers
4) ekologiczną fototapetę HP WALL PAPER – matowa tapeta przeznaczona do tworzenia grafiki na ścianie;
nie zawiera PCV dzięki czemu ma właściwości oddychające. Tapeta ta jako jedyna na rynku zawiera wbudowaną warstwę kleju, przez co jest gotowa do natychmiastowego użycia, nawet przez niewykwalifikowane osoby.Klej wchłania się a potem bez problemu usuwa jego nadmiar za pomocą wody. Papier zapewnia trwałość ekspozycji fotografii wewnątrz do 20 lat.

Fototapety do salonu – – są wspaniałym rozwiązaniem by niedrogo odnowić pomieszczenie. Metoda ta ma wiele dobrych stron. Druk wykonuje się na maszynie, przy zastosowaniu farb ekologicznych, dzięki temu jest praktycznie bezwonny i nadaje się do wykorzystania wewnątrz pomieszczeń czy biur. Druk jest także odporny na ścieranie i zarysowania, nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych.