Toaleta. Jakie wybrać płytki łazienkowe? Poradnik

Jak urządzić toaletę, by była funkcjonalna, natomiast aranżacja umywalni nawet po paru latach nie sprawiła wrażenia anachronicznej? Rozpocznijmy od doboru płytek na ściany i na posadzkę umywalni.

Płytki do łazienki ceramiczne, czy też kamień (kruszywo wapienne) w umywalni? A może drewniane posadzki do toalety? Co to są rektyfikowane płytki? Płytki łazienkowe (glazura, terakota) nadają ton łazience. Zastanawiając się, jak wyekwipować łazienkę, trzeba pamiętać o tym, ażeby płytki łazienkowe dobrać do rozmiarów toalety, rodzaju sprzętów łazienkowych a także stylu wnętrza. Jeżeli zależy nam, ażeby łazienka była klasyczna i przytulna, najlepiej, jeżeli glazura i terakota utrzymane będą w stonowanych kolorach oraz wzorach. Takich, jakie nie znużą się prędko. Doskonałe będą płytki łazienkowe w kolorach natury: ciepłe beże, odcienie szarości. Jeżeli nie jesteśmy w pełni przekonani do drewna w umywalni (drewniane podłogi), które świetnie pasowałoby do klasycznej aranżacji umywalni, możemy wybrać płytki łazienkowe udające wzór usłojenia egzotycznych gatunków, jak na przykład merbau.
płytki do łazienki

Autor: Michael Pereckas
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli podoba ci się klasyczna biała terakota, możesz poszukać płytek do toalety w niecodziennej formie – przykładowo wąskie, prostokątne płytki – taka terakota sprawdzi się w łazienkach o niewielkim metrażu.

W zestawieniu z ogromnymi lustrami a także płytkami w standardowych rozmiarach, wizualnie powiększy toaletę. Z kolei kontrastowe zestawienie białych płytek łazienkowych z kolorowymi dekorami jest propozycją dla osób nieznoszących nudy w umywalni.