Treściwy spacer po Gdańsku – inaczej gdzie udać się na studia.

Wybór kierunku dalszego edukowania u osób kończących ogólniak to nie lada wyzywanie. Z reguły są to wybory, które wyłącznie w przypadku połowy społeczeństwa zostały prawidłowo trafione i wypełnione.

image - mieszkanie

Autor: Lukasz Badura
Źródło: http://www.flickr.com

Aby jednak wytłumaczyć trafny wybór dla młodych artystów, przyjrzymy się aktualnie Akademii Sztuk Pięknych w ślicznym mieście, którym jest Gdańsk.

mieszkanie - malowidło

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
mieszkanie - fotografijka

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Będąc kandydatem na takie studia należy liczyć się z bezmiarem pracy jaka czeka podchodząc do samych sprawdzianów rekrutacyjnych. Najpierw należy znaleźć odpowiedni kierunek. Z wielu proponowanych największym popytem cieszy się architektura wnętrz ze specjalizacją aranżacja wnętrz.

Żeby uzyskać więcej danych na prezentowany tutaj temat, polecam pozostałe absorbujące serwisy.

Główny etap rekrutacji to wielozadaniowy egzamin praktyczny, którego celem jest sprawdzian uzdolnień artystycznych pretendenta, a który jednocześnie jest kartą przetargową do drugiego etapu rekrutacji. Na stronie internetowej znajdują się szczegółowe terminy egzaminu oraz podane towary jakie trzeba dostarczyć: w przypadku specjalności aranżacja wnętrz to przyrządy do rysowania oraz podstawowe narzędzia kreślarskie. Najważniejszy etap nie licząc testu zawiera również część praktyczną, w czasie której sporządza się swój własny projekt (aranżacja wnętrz). Po otrzymaniu pozytywnego rezultatu z części I, pretendent zapraszany jest na rozmowę kwalifikacyjną, gdzie spekuluje się na temat pracy zaprezentowanej w etapie I. Następnie po upływie ok. 1 – 2 dni głoszone są wyniki etapu II i preliminarna lista zakwalifikowanych na studia. Droga, jaka pozwala zacząć studia artystyczne jest uciążliwa. Ogłaszając wyniki bierze się pod uwagę tylko liczbę punktów uzyskanych za etap I i II przebiegu rekrutacyjnego.

Powinno się więc poważnie podejść do tego tematu decydując się na konkretne kierunki.

Biorąc pod uwagę, iż szkoła główna ta to nie lada wyzwanie, pożądane byłoby przemyśleć pragnienie studiowania w nadmorskim mieście Gdańsk. Odmiana otoczenia, świeże powietrze, nowiutkie towarzystwo. To wszystko powinno pozytywnie wpłynąć na czas studiów i spowoduje, że dla niejednego będzie to życiowa historia.