Trudny wybór odpowiedniego posłania do mieszkania

Żaden dom nie może obejść się bez posłania. To ono króluje w każdej sypialni. To od niego jest zależna dobrze przespana noc, a co za tym zmierza, odpowiednio zaczęty dzień. Łóżko podwójne powinniśmy wybrać uważnie, bo od niego zależy jego solidność i komfort. Niektóre z typów posiadają wbudowane pojemniki na pościel, albo dostateczną wysokość, aby coś pod nie schować.

łóżko podwójne

Autor: Pw95
Źródło: http://www.flickr.com

Bezdyskusyjne minimum dla dwóch ludzi to łóżka o szerokości 140 cm. Na nabycie takiego sprzętu jesteśmy zmuszeni zdecydować się tylko wtedy, gdy sypialnia faktycznie jest mała i nietypowa. Kiedy wielkość pokoju na to pozwala, lepiej wybierać szersze łóżko.

Kupując łóżko podwójne nieraz koncentrujemy się na materacu, chcemy, żeby był wygodny, umożliwiał spokojny i komfortowy odpoczynek. Natomiast stelaże są jednakowo istotne jak materace. Stelaż to jeden z istotniejszych fragmentów łóżka, który często należy dokupić oddzielnie do ramy właściwej. To na nim jest położony materac i to od niego w dużej mierze jest zależna jakość snu. Najprostsze, najpopularniejsze są stelaże zwijane, stworzone z listewek zespolonych taśmą. Niektóre mają szczególne gumowe, lub silikonowe, antypoślizgowe zakończenia, dzięki którym stelaż nie przesuwa się.

Stelaże dopasowywane rozmieszcza się w ramie łóżka na stałe, za pomocą szczególnych mocowań. Gwarantują uniesienie pleców, bądź nóg i leżenie w przystępnej pozycji. Większość jest dostrajana manualnie, ale zdarzają się również modele wyekwipowane w specjalny pilot, który podnosi wybraną część stelaża. Antresola łóżko piętrowe to doskonały pomysł do pokoju dziecinnego, także młodzieżowego. Przestrzeń pod łóżkiem typu antresola nadzwyczajnie sprawdzi się jako miejsce do lekcji.

łóżko podwójne

Autor: Johanna Bauer
Źródło: http://www.flickr.com

Miejsce pod łóżkiem jest możliwość także przeistoczyć w pomysłową przestrzeń dla dziecka, stosując do tego baldachimy, zasłonki, kieszonki, czy zjeżdżalnie. Dzięki zagospodarowaniu takich atrybutów łóżko okaże się nie tylko wygodnym miejscem do spania, lecz także przytulnym miejscem do zabawy. Antresola będzie odpowiednim rozstrzygnięciem w małych wnętrzach. Duże znaczenie przy kreowaniu aranżacji z łóżkiem na antresoli ma wybór specjalnych elementów dekoracyjnych.