Trwałe, wytrzymałe i gustowne parkiety z desek dębowych

Drewno dębowe jest aktualnie jednym z najbardziej modnych i najczęściej użytkowanych materiałów do produkcji podłóg. Drzewo dębowe cechuje się wieloma parametrami wytrzymałościowymi, jest ogromnie solidne, trwałe, zaś po obróbce prezentuje się istotnie luksusowo i stylowo. Szczególnie zalecane są podłogi oraz parkiety z drewna dębowego, które sporo podniosą walory wszelkiego pomieszczenia.

parkiet z paneli

Autor: Filter Forge
Źródło: http://www.flickr.com

Parkiet dębowy cechuje się imponującą wytrzymałością na ścieranie i zużycie, co więcej cechuje go wielka twardość. Parkiety dębowe są także odporne na gnicie, wolno więc zdecydowanie stwierdzić, że parkiet dębowy to inwestycja na niesłychanie długie lata.

Decydując się na parkiet dębowy, posiadamy do wyboru kilka różnorodnych rodzajów parkietów oraz desek dębowych, w zależności od firmy, jaką wybierzemy. W asortymencie sporych firm odszukamy na przykład parkiety lite dębowe, jakie skonstruowane są z litego drewna dębowego. Czytaj więcej: wytrzymała deska dębowa.

Takie parkiety po nałożeniu muszą pozostać jeszcze pieczołowicie wyszlifowane oraz polakierowane. Do wyboru mamy też deski podłogowe lite dębowe, które zrobione są z litego drewna dębowego. Deski instaluje się poprzez ich przyklejenie, konieczne jest ich późniejsze wyszlifowanie i polakierowanie. Jeżeli zależy nam na prędkim położeniu parkietu dębowego, to możemy również wybrać deski, które już są polakierowane i wyszlifowane. Interesujące dane: parkiet dębowy.

Wtenczas wypada je wyłącznie przykleić do podłogi, co naturalnie oszczędza sporo cennego czasu. W ofercie wielu firm znajduje się też deska dębowa olejowana, postarzana i frazowana. Podłoga może być także skonstruowana z dębu czarnego, inaczej takiego, który jest poddany dobrej obróbce chemicznej.

podłogi drewniane

Autor: RuckZuck
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/podloga_drewniana_dab_country_z_koelkci_platinium_marki_royal_floor.jpg
Dzięki niej drzewo zmienia swój odcień na brunatno-czarny. Daje to faktycznie fascynujący i niesłychanie oryginalny skutek. W asortymencie licznych firm dostępny jest też dąb thermo, który posiada barwę miodowo-brązową. Wskazane jest zaznajomić się z rozlicznymi propozycjami firm, jakie wykonują parkiety dębowe oraz wybrać taką, która będzie pasować do naszego domu bądź mieszkania.