Typy farb, które trzeba znać. Czy farba może pomóc nam zmienić klimat w domu jak i mieć wpływ na aranżację przestrzeni?

Dom możemy zmienić na różne sposoby. Tak naprawdę przeróżnych pomysłów, sposobów aranżacji, innowacyjnych rozwiązań jest z roku na rok wciąż więcej. Jednak nie każdy wie jak dużo można zdziałać używając tylko farby. Ile oryginalnych pomysłów możemy z jej użyciem zrealizować i jak dużo istnieje różnych jej rodzajów służących do najróżniejszych celów. Jakie farby powinniśmy wypróbować we własnym domu?

beżowa ściana

Czasami mamy już dość takich perfekcyjnie gładkich ścian w jednolitym kolorze. Chcąc zaszaleć z fakturą nie za każdym razem pozostaje jedynie tynk strukturalny. Tym bardziej gdy stawiamy dom warto poszaleć i zostawić jedną ze ścian w stanie surowym. Farba (sprawdź farba akrylowa do drewna i metalu) na beton, jaką nanosi się bezpośrednio na taką powierzchnię pozwoli nam uzyskać oryginalny efekt – zobacz jak to wygląda. Świetny kontrast uzyskamy gdy reszta ścian zostanie zagipsowana jak również pomalowana zostanie na nieskazitelną biel. Wtedy rezultat będzie niesamowity. Gdy mowa o malowaniu ścian to należy powiedzieć o popularnej ostatnimi czasy farbie tablicowej. Na pewno wielu osobom wydaje się ona idealna tak naprawdę tylko do pokoju dziecięcego. Nic bardziej mylnego. Pomyślmy jak oryginalny rezultat stworzymy gdy użyjemy jej w kuchni. Będzie to budzić skojarzenia z knajpką. Możemy na tej ścianie zapisać kredą tablicową przepisy na różnego rodzaju potrawy, lub listę zakupów. Da nam to bardzo niesamowity efekt, który odmieni naszą kuchnię całkiem. Stworzymy coś jedynego w swoim rodzaju oraz wniesiemy trochę życia w tą zwykłą przestrzeń. Niektórzy dosyć często zmieniają meble w domu. Nie jest to zazwyczaj tania zmiana, ponieważ sprzęty tego typu jednak są dość kosztowne.

farby na beton

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze jest spojrzeć na pewno na swoje meble łaskawym okiem jak również zastanowić się w jaki sposób można je zmienić na lepsze. Warto sprawdzić jakie są możliwości w tym zakresie. Pewnie niektórzy będą zdziwieni, iż istnieje specjalna farba, jaka służy do postarzania nowych mebli. Nie potrzeba tu dużych zdolności plastycznych ani specjalnej wiedzy z zakresu odnawiania mebli. Wystarczy ta specjalna farba, a rezultat nas z pewnością zaskoczy. W taki sposób uzyskamy całkowicie nowe sprzęty do domu w starym stylu, które odmienią przestrzeń. Z korzyścią oczywiście dla wystroju mieszkania. Warto zatem zanim zaplanujemy duży remont zobaczyć jakie możliwości mamy, a możemy być pozytywnie zaskoczeni.