Aranżujemy mieszkanie – dlaczego dobrze jest zakupić meble sosnowe?

Urządzanie mieszkania jednym zapewnia dużo radości, dla innych jest ciężkim wyzwaniem. Nie każdemu albowiem przyjemność sprawia wybieranie kolorów ścian, kupowanie terakoty na podłogę lub wreszcie – rozglądanie się za wymarzonymi meblami. Jednak nawet w szczególności niechętne osoby powinny się przełamać, ponieważ aranżujemy miejsce, w jakim będziemy na co dzień żyć, spędzać czas oraz odpoczywać wspólnie z najbliższymi. Jednym z tematów sprawiających duże problemy są meble. Równocześnie chcemy, aby ładnie się prezentowały, pasowały do naszego wnętrza i oczywiście – niewiele kosztowały. Czy to możliwe? Tak, jeśli zdecydujemy się na meble z sosny.

pościelone łóżko

Autor: Blake Handley
Źródło: http://www.flickr.com
Są nad wyraz łatwo dostępne na rynku i nie rujnują naszych finansów, co pozwoli nam zaaranżować i duży pokój, i sypialnię, a także pokój dla dziecka. Meble te, na przykład szafy sosnowe, wyglądają równie świetnie, co meble z droższych gatunków drewna, np. z buku, a dodatkowo mają rewelacyjną odporność na wszelakiego typu uszkodzenia. Mogą się one przydarzyć zwłaszcza w pokoju małego szkraba, jaki uderzy w komodę rozpędzonym autkiem albo następny raz przypadkowo zrzuci na biurko lampkę założoną na wiszącą nad nim szafką.

Meble sosnowe wyróżniają się również właściwościami elektrostatycznymi. Co to znaczy? Nie przyciągają kurzu, dlatego nie będziesz musiał biegać ze ścierką co dwa dni. Z tego również względu przedstawiane meble są idealne dla alergików.

Te ciekawe posty posiadają swą kontynuację. Masz ochotę ją poznać? Zatem idź do strony (https://domymax.pl/projekty-domow/powyzej-130-m2/) i tam ciesz się nowymi tematami.

Z drzewa z sosny tworzone są tak samo szafki, jak i toaletki lub łóżka 120×200, odpowiednie dla nastolatka, chyba że nasz syn wyrósł oraz potrzebuje znacznie dłuższej kanapy. Doskonale prezentują się meble malowane wyłącznie bezbarwnym lakierem. Można je jednak też pomalować, zakupując szafy w stanie surowym, aby samodzielnie przystosować ich kolor do koloru wnętrza konkretnego pokoju.

stolik drewniany

Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com
Na koniec warto zaznaczyć, iż sosna, tak jak każde drzewo, potrzebuje odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki temu podziękuje nam znakomitym wyglądem przez lata. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni środek, w zależności od tego, jak były wykończone nasze meble. Tak na przykład do mebli woskowanych konieczne jest mleczko z dodatkiem wosku, do drewna surowego z kolei olej do drewna, używany raz w miesiącu.