Urządzenie tradycyjnego mieszkania versus aranżacja kawalerki

Kawalerka może pełnić rolę mieszkania, nawet dla kilku osób, kiedy tylko jest umiejętnie wyposażona. Decydując się na kolejne elementy aranżacji powinniśmy jednak potraktować taką przestrzeń nieco inaczej niż w przypadku klasycznego mieszkania. Przede wszystkim, kawalerka zmusza projektanta do do wielu rozwiązań kompromisowych. Co to oznacza w praktyce?

Kawalerka

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Wyjątkową cechą kawalerki jest to, iż nie posiada ona wyraźnie wyodrębnionych pomieszczeń. Osobna jest jedynie łazienka. Do tego mamy tylko pojedyncze pomieszczenie z aneksem kuchennym. Takie wnętrze odgrywa rolę salonu i sypialni, a w niektórych przypadkach także przestrzeni dla małego potomka. W konsekwencji, wszystkie nasze decyzje muszą iść w parze z wszystkimi potrzebami związanymi z takimi pomieszczeniami. W klasycznym mieszkaniu (rekomenduję promocję na mieszkanie archicomu na księżu) postawimy na różne elementy wyposażenia do kolejnych pokoi. W kawalerce nasze możliwości są ograniczone.

Warto mieć to na uwadze już wybierając kolory. Wybrane barwy nie mogą być za bardzo energetyzujące ani usypiające. Jeżeli wybierzemy kontrastowe barwy możemy mieć kłopoty z relaksem. Gdy wybierzemy chłodne i uspokajające barwy, wnętrze okaże się pozbawione energii. A więc jak działać? Opłaca się postawić na barwy neutralne. Do kolorów takich należą przede wszystkim biel oraz beże.

Kawalerka

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Aranżując tradycyjne mieszkanie możemy stworzyć osobny pokój dla dziecka. W kawalerce jest to niemożliwe. Mimo tego przy odrobinie zaangażowania jesteśmy w stanie zapewnić malcowi własną przestrzeń. Wystarczy ustawić rzeczy dziecka w konkretnym miejscu i odgrodzić je ścianką działową. Można też ubarwić wybraną ścianę na odmienną barwę, by maluch czuł, że ma własne miejsce. Jeżeli brakuje Ci pomysłów na urządzenie mieszkania, zajrzyj na lovingit.pl (lovingit.pl – inspiracje i pomysły na urządzenie kawalerki)