W jaki sposób dobierać oświetlenie do domu? Jakie lampy będą najlepsze? Na jakie rzeczy zwracać uwagę?

Najmodniejsze dziś są klasyczne wzory, lecz przerobione trochę przez dobrych designerów. Znanym od dawna kształtom dodano koloru, a przy tym połączono w ciekawe, fantazyjne, oryginalne kompozycje. Nowoczesne lampy pełnią nie jedynie funkcję oświetlenia, lecz też dekorują wnętrze. Najbardziej znane oraz wybierane są dzisiaj lampy w stylu industrialnym, świetnie pasujące do loftów czy skandynawskich typów mieszkań, na które nie mija moda. Oferta producentów nowoczesnych lamp jest bardzo spora, ciężko więc zdecydować się na jakiś konkretny model czy kolor.

lampa stojąca

Autor: Christine Warner Hawks
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością jednak każdy marzy o tym, aby taka lampa lampka sygnalizacyjna była rzeczywiście piękna, stylowa, a przy tym najbardziej interesujące są lampy w okazyjnej cenie, jak tanie żyrandole. Najczęściej przed kupnem może pojawić się pytanie, czy wybrany przez nas typ lampy, będzie z pewnością pasował do konkretnego pomieszczenia, czy ten model nie jest za duży i czy wkomponuje się w obecny wystrój. Salon to często największa przestrzeń w naszym domu, wiec faktycznie w tym miejscu możemy sobie pozwolić na dobór jednej dużej lampy lub kilku mniejszych. W tym miejscu światło może, a raczej musi pełnić funkcję estetyczną, być elementem aranżacji pokoju. Projekty dostępne obecnie na rynku oferują w tej dziedzinie całkiem sporo możliwości oraz swobody wyboru. Od kilku lat moda w projektowaniu oświetlenia bardzo uległa zmianie oraz wciąż się rozwija. Nie zmienia się jednak jedna rzecz, chcielibyśmy kupować nowoczesne żyrandole.

żyrandol

Źródło: pixabay.com

Decydując się na lampę do pokoju jadalnego, nad stolik należy kierować się nie tylko wyglądem lampy, lecz też dopasować ją powinniśmy do tego jak duży jest stół, wysokości sufitu jak i wymiaru pomieszczenia. Całkiem interesującym wyborem są także lampy stojące, a do tego najbardziej pożądane są tanie lampy stojące (), na które będzie mogło sobie pozwolić wiele ludzi. Są świetne do wielu wnętrz, estetyczne, lecz również praktyczne. W dalszym ciągu najczęściej miejscem tego typu lampy są okolice kanapy, na jakiej wieczorami siedzimy czytając książki bądź oglądając telewizję. Zauważyć również można pewną tendencję do stawiania takiej lampy w kącie.