W jaki sposób dobrać meble do łazienki, by była jednocześnie przyjemna i komfortowa?

Oryginalne umeblowanie łazienki to wbrew pozorom nieproste zadanie. Powinno być zarazem elegancko i praktycznie. Jak zająć niewielką powierzchnię i gdzie szukać dobrych patentów?

Łazienka

Autor: Coram Poland
Źródło: Coram Poland
Nawet architekci wnętrz mają kłopot z zaproponowaniem oryginalnego projektu. Łazienka ma przecież niewielki metraż, a powinna pomieścić wannę albo kabinę natryskową, szafy, pralkę. Żeby zaoszczędzić trochę przestrzeni, można postawić na zestaw półek na ścianę. Pomieszczą kosmetyki i środki czyszczące, nie zajmując zarazem dużo ważnego miejsca. Dobrym patentem jest też wymiana wanny na kabinę prysznicową.

Ta opcja ma jeszcze kolejny plus – usprawni oszczędzanie wody. Sprytnym patentem jest również wybór wiszącej szafy z lustrem umocowanym na jej zewnętrznych drzwiach. Czym ponadto kierować się podczas meblowania łazienki? Komplety mebli łazienkowych zazwyczaj składają się z półek, szafki pod umywalkę oraz lustra – polecane zestawy mebli łazienkowych. Ich barwy najlepiej dobrać pod kolorystykę ścian. W naszych łazienkach stanowczo dominują subtelne, różowawe, białe i w kolorystyce kawy z mlekiem. Meble (zobacz magnatmeble) w delikatnych odcieniach będą świetnie je uzupełniać.

Nowoczesna łazienka

Autor: Domino
Źródło: Domino
Warto pamiętać także o koszu na bieliznę do prania i wygospodarować dla niego kawałek podłogi w kącie pomieszczeniu. Wiecznie trendy pozostają te produkowane z wykliny. Są bardzo lekkie i dopasują się do każdego design. Fotografie gotowych już projektów i porady można zobaczyć na coraz popularniejszych blogach wnętrzarskich. Wybierając komplety mebli łazienkowych, najlepiej jednak kierować się swoją intuicją i gustem. Mody przemijają, a umeblowanie łazienki najczęściej zostaje na długo. Zasadniczym kryterium powinna być użyteczność mebli. Najlepiej, by pomieściły wszystkie kosmetyki, artykuły czystości i higieniczne, ewentualnie ręczniki. Dzięki temu to, co niezbędne, będzie w zasięgu ręki.

Choć to banał, utrzymanie w łazience ładu powinno być absolutnie konieczne. Ułatwią to funkcjonalne komplety mebli łazienkowych, dostosowanych do potrzeb klienta. Zestawy szafek w subtelnych barwach rozświetlą nawet najmniejsze wnętrze.