W jaki sposób dobrać odpowiednie oświetlenie? Funkcje praktyczne oraz dekoracyjne lampek i plafonów

Oświetlenie jest częścią wyposażenia mieszkania, które pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale również dekoracyjną. Poszukując lampy lub żyrandola, który perfekcyjnie będzie komponować się z określonym wnętrzem powinniśmy uwzględniać nasze potrzeby zarazem co do intensywności oświetlenia, jak również walorów wizualnych. Osoby, ceniące sobie wyszukaną prostotę z całą pewnością powinny zrezygnować z wiszących żyrandoli, które nierzadko skupiają na sobie zbyt mnóstwo uwagi i tym samym zaburzają kompozycję całego wnętrza.

sofa wypoczynkowa

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo pożądane są w ostatnim czasie lampki do kontaktu, które potrafią zarazem zachowywać walory estetyczne pomieszczenia, jak także mieć wpływ na jego wyjątkowy klimat. Osoby, które nie chcą, aby żyrandol zakłócał harmonię wnętrza mogą wziąć pod uwagę innowacyjne plafony do salonu, które gwarantują świetne oświetlenie a dodatkowo w doskonały sposób uwydatniają przestrzeń określonego pomieszczenia. Ciekawym rozwiązaniem jest także plafon do łazienki (), który tworzy nam nie tylko estetyczny efekt wizualny, ale także zapewnia poczucie bezpieczeństwa w czasie zbierania się w pomieszczeniu nadmiaru pary wodnej. Zwracając uwagę na dużą ilość różnych form oświetlenia należy poważnie zastanowić się nad wyborem którejś z nich, gdyż odpowiednio dobrana lampka, czy żyrandol może być inwestycją na długi okres czasu. Lampki do kontaktu są też bardzo dobrym rozwiązaniem do sypialni, ponieważ doskonale prezentują się one na nocnych meblach i nadają pomieszczeniom klimat który uprzyjemnia relaks. Pomimo tego że nowoczesne plafony do pokoju dziennego () cieszą się jak dotąd mniejszą popularnością niż zwyczajne żyrandole, w nowo wyremontowanych mieszkaniach stanowią już one element podstawowego wyposażenia. Trzeba mieć na względzie, że oświetlenie musi wyróżniać się nie tylko interesującymi walorami, ale także bardzo dobrą funkcjonalnością. Bardzo dobrym przykładem jest plafon do łazienki, który nie tylko świetnie komponuje się z wizualnymi walorami łazienki, ale ponadto ma istotny wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Mieszkanie

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Poszukując interesującego oświetlenia trzeba dokładnie zastanowić się nad osobistymi oczekiwaniami. Ciekawie dobrane rozwiązanie będzie świadczyć o naszej pomysłowości, którą możemy zaimponować zarówno pozostałym mieszkańcom, jak i zapraszanym gościom.