W jaki sposób interesująco i równocześnie modnie urządzić wnętrze przedpokoju bądź korytarzyka

Przedpokój albo korytarzyk łączący drzwi frontowe z pokojami i innymi pomieszczeniami jest wizytówką całego domu – do takich wniosków dochodzimy najczęściej dopiero wtedy, kiedy odwiedzamy kolegów w ich świeżo odremontowanym lokum, ponieważ we własnym M2 z reguły jesteśmy o wiele mniej spostrzegawczy. Pomimo tego że gości najczęściej zapraszamy do pokoju dziennego lub kuchni, to mimo wszystko pierwsze, a równocześnie najważniejsze wrażenie na starszych braciach albo znajomych robi pomieszczenie, które zobaczą w pierwszej kolejności.

przedpokój

Autor: spinster cardigan
Źródło: http://www.flickr.com
Stąd przedpokój warto zaaranżować nie gorzej niż inne pokoje. Przedpokój czy korytarzyk to pomieszczenia dość łatwe do umeblowania, szczególnie jeśli mieszka się w dziesięciopiętrowcu. Najczęściej gospodarze umieszczają tu wieszaki na okrycia wierzchnie, stojaki na parasolki, szafki na buty. Już w zeszłym stuleciu do przedpokoi i sieni wstawiano tzw. garderoby, czyli sprzęty, które są, by tak to ująć, wielofunkcyjne, bo można w nich gromadzić wszystkie rodzaje ubrań, a prócz tego wiele modeli posiada też wbudowane lustro – sprawdź tu. Dzisiaj garderoby nadal są produkowane, więc warto rozważyć ich kupno. Na szczęście markety są doskonale wyposażone, a jeśli ktoś ma niemałe trudności z wyborem modelu, ten może zdecyduje się na mebel (zobacz meble stylizowane na stare) w stylu vintage lub prowansalskim – te niebanalne sprzęty od razu przykują wzrok gości.

ciekawa aranżacja wnętrza

Autor: Bethesda Apts
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei ci, którzy mają niewielkie mieszkanie w bloku niekoniecznie zechcą kupić do przedpokoju chociażby najmniejszy mebel. Wtedy można całkiem zrezygnować z zakupu sprzętów, a zaoszczędzone środki wydać na odnowienie ścian lub podłogi. W latach 70 ubiegłego wieku modne były boazerie, a dzisiaj również nie warto ograniczać się do kupna paru opakowań farby. W zamian można rozglądnąć się za panelami. Te drewniane nadal cieszą się popularnością, lecz można także dostać panele ścienne tapicerowane i te wykonane z PCV. Niebanalnie prezentują się też dekoracyjne kafle, np. imitujące klinkier. Aby zachować zasadę złotego środka można panele lub boazerię umieścić tylko na jednej ścianie – wówczas mamy pewność, że nasz korytarzyk nie będzie przywodził na myśl wystaw w sklepach budowlanych. Podłogę najrozsądniej wyłożyć płytkami ceramicznymi – mozaikę o wiele trudniej wyczyścić oraz chronić przed błotem wnoszonym z dworu. A jeśli już kupiliśmy panele ścienne tapicerowane, to warto zainwestować w małych rozmiarów dywan, żeby nasza bardzo praktyczna podłoga elegancko skomponowała się ze ścianami.