W jaki sposób osłonić nowoczesne okna?

Mieszkanie to prywatna ostoja służąca do zrelaksowania się. To miejsce, do jakiego podążamy po wykańczającym dniu w pracy, by należycie odpocząć i cieszyć się wreszcie swobodą. Podczas gdy mamy zamiar się odizolować od reszty świata, często używamy zasłon. Nie tak dawno temu w każdym polskim oknie mogliśmy zobaczyć jak powiewała śnieżnobiała firaneczka lub pstrokata zasłona. Po tym mogliśmy poznać, że to mieszkanie ma właścicieli, którzy o niego dbają.

Urządzanie wnętrz

Autor: Builders Design
Źródło: http://www.flickr.com

Bynajmniej okna są niezwykle ważne. Dostarczają nam potrzebnego światła słonecznego, umożliwiają nam kontakt z otoczeniem. Ale w wybranym przez nas czasie jesteśmy w stanie okna zasłonić.

W nowocześniejszych aranżacjach domów tradycyjna firanka ustąpiła miejsca praktyczniejszym roletom. Takie manewr zapewnia bardzo dużo korzyści. Przede wszystkim, rolety okienne nie są tak trudne w czyszczeniu. Firanki musimy co jakiś czas przepierać, a potem zawiesić.

Nie jest to nasza najchętniej wykonywana robota domowa. Dodając, zasłony, zwłaszcza wykonane z grubych materiałów, zbierają mnóstwo kurzu. Roletę mamy możliwość o wiele łatwiej i szybciej przeczyścić. Rolety możemy z powodzeniem stosować w oknach dachowych. Co raz powszechniej stosuje się rolety zewnętrzne elektryczne, sterowane specjalnym pilotem.

Dekoracje wnętrz

Autor: Builders Design
Źródło: http://www.flickr.com

W tym momencie niesamowicie popularne są rolety (kliknij i zobacz koniecznie – rolety antywłamaniowe od stanmal) dzień – noc. Jest to idealne rozwiązanie do pomieszczeń takich jak sypialnia, czy biuro. Takie rolety posiadają naprzemiennie ułożone paski przyciemniającego oraz przepuszczającego światło materiału. To my decydujemy o tym, jakie natężenie światła chcemy mieć w danym momencie w pokoju, sterując roletą.

Znaczna ilość osób pracuje w nocy, natomiast odsypia zmęczenie w ciągu dnia. Takie rolety zapewniają idealne zaciemnienie pokoju. Są one również eleganckie i niezmiernie wytrzymałe. Jest to bardzo ciekawy pomysł na ozdobienie naszych okiennic.

Wszystkie nowoczesne ozdoby okienne są dostępne w wielu kolorach oraz wzorach. Bardzo efektowne są również żaluzje pionowe, które doskonale prezentują się w oknach łukowych. Eleganckie są też plisy okienne, które również można stosować w niestandardowych oknach. Dzięki takim rozwiązaniom nasze mieszkanie zyskuje niepowtarzalny charakter.