W jaki sposób ozdobić sufit?

Najważniejsze na na imprezie weselnej jest to, by miło spędzać czas i w właśnie tak uczcić ten wyjątkowy dzień. Niemniej jednak cała otoczka nadaje świątecznemu dniu odpowiedniej powagi. Z tego powodu estetycznie udekorowana sala weselna to podstawa. Z kolei jednym z kluczowych części samej sali jest sufit. Ładnie przystrojony sufit to już duży sukces. Z kolei niezbyt estetyczny może zepsuć efekt, jaki sprawia cała sala. W jaki sposób da się łatwo i skutecznie przystroić sufit?

Dekoracje sali weselnej

Autor: Agence Tophos
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim musimy postawić na właściwe światło. Nie chodzi rzecz jasna o to, by było bardzo jasno, lecz o to, by stworzyć estetyczną świetlną kompozycję. Do tego celu nadają się idealnie małe, choinkowe światełka. Wystarczą światełka podobne do tych, którymi zdobimy choinkę. Zupełnie nie będą budzić skojarzeń z drzewkiem świątecznym, jeżeli poprowadzimy je na sufitowych belkach. Światełka można też powiesić wokół kolumn. Nie powinny dekorować tylko sufitu, powinny schodzić też niżej. Pomysły na dekorację sali weselnej możesz sprawdzić na lovingit.pl (piękne dekoracje weselne na lovingit.pl)

Dekoracje sali weselnej

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Obok lampek, tanimi a zarazem bardzo efektownymi dekoracjami są wszelkie dekoracje papierowe i bibułowe. Niektóre z nich znajdziemy w markecie, inne możemy wykonać sami. Papierowe koła da się kupić np. w marketach z artykułami budowlanymi czy hipermarketach. Świetnie wyglądają także lampiony, jako że rozświetlają salę ciepłym światłem. Nic tez nie stoi na przeszkodzie, by samemu przyjąć rolę twórcy i zrobić własne ozdoby. Wystarczy wyszukać w sieci metody tworzenia origami. Liczne dekoracje (bombka ze styropianu) tego rodzaju pod sufitem sprawiają świetne wrażenie.

Często spotykaną dekoracją sufitu jest też rozłożysta tkanina czy też paski tkaniny. Wygląda to wyjątkowo elegancko, choć jest to również dekoracja dość kosztowna.