W jaki sposób przygotować gustowny chustecznik do rustylalnego wnętrza?

Chusteczki higieniczne, które wyciągane są z opakowania kartonowego, są w każdym mieszkaniu. Nabywamy je najczęściej w supermarketach, jednak pudełka, w które są one opakowane nie prezentują się za bardzo estetycznie.

jadalnia

Autor: Runtal
Źródło: Runtal
Niezwykle często są to zwyczajne pudełka z wyglądającego nieciekawie kartonu z jakimiś napisami albo we wzorki, które zazwyczaj nie pasują do wnętrza.

Aby chusteczki zawsze wyglądały gustownie i modnie, powinniśmy zaopatrzyć się w chustecznik. Jest to doskonały dodatek dla osób, które lubią otaczać się przyjemnymi rzeczami a tego typu pudełko może być bardzo interesującym elementem wyposażenia domu. Olbrzymią popularnością mogą cieszyć się pudełka na chusteczki wyciągane, które ozdobione są metodą decoupage. Jest to technika, polegająca na przyklejaniu do przeróżnych powierzchni wzorków, które wykonane są z papieru albo ze zwykłej chusteczki z papieru. Tego typu wzór pokrywany jest warstwami lakieru dopóty, dopóki on nie wtopi się całkowicie w przedmiot, na który go nakładamy. Tego typu wzór ma sprawiać wrażenie, jakby był malowany. W taki sposób ozdobiony, drewniany chustecznik doskonale będzie komponować się z wnętrzami, które zaaranżowane są w stylu rustykalnym, toskańskim lub prowansalskim. Znanymi wzorami na pudełkach udekorowanych techniką decoupage to motywy kwiatowe i lawenda, które wpisują się doskonale w wymienione aranżacyjne style.
wejście na taras

Autor: Atsushi Boulder
Źródło: http://www.flickr.com
Pudełko drewniane z dziurką na chusteczki kupić moglibyśmy w sklepie z przyborami do decoupage. Może to być opakowanie w kształcie prostokąta albo w kształcie kwadratu zależnie od chusteczek kupowanych przez nas najczęściej. W pierwszej kolejności trzeba pokryć całe pudełko (zobacz produkty –pudełka drewniane) śnieżnobiałą akrylową farbą oraz poczekać aż całkowicie wyschnie.

Następnie należy zaznaczyć ołówkiem od linijki miejsce, w którym będzie przyklejony wzór i tę część pudełka posmarować trzeba klejem. Następnie przyłożyć trzeba serwetkę do chustecznika i docisnąć ją delikatnie w taki sposób, aby przykleiła się do niego.