W jaki sposób przyozdobić otwór okienny w kuchni?

Jak często frapujecie się co uczynić z oknem w kuchni? Dla niektórych może ono stanowić aranżacyjną zmorę, dla mnie jednak posiadanie wnęki okiennej w kuchni, to ogromny atut dla mieszkania.
Okno kuchenne, to nie jedynie źródło słonecznego światła a także napływu świeżego powietrza, lecz również ciekawy fragment ozdobny.

firanki

Źródło: http://www.flickr.com
meblościanka

Autor: noricum
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób podejść do zagadnienia okna kuchennego, aby otrzymać najlepszy efekt? Oto parę wskazówek.
Najistotniejszą zasadą, jaką warto się pokierować przy aranżacji każdego pomieszczenia, jest zachowanie spójności stylu. Wystrój okna (zobacz okna aluminiowe łódź) powinien nawiązywać do stylu wnętrza oraz stanowić ozdobne dopełnienie. Dla wnętrz kuchennych z nowoczesną zabudową, najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest pozostawienie gołego okna. Szczególnie, jeżeli znajduje się ono pomiędzy meblami. To one będą stanowić jego naturalną dekorację. Odsłonięte okienko, pozwoli nam wpuścić przestrzeń do wnętrza, dzięki czemu kuchnia wizualnie powiększy się. W minimalistycznym pomieszczeniu, zbyteczne ozdoby okienne mogą jedynie zakłócić harmonię wewnętrzną. Plusem takiej aranżacji będzie jej funkcjonalność – okno łatwo utrzymać w schludności. Drugą koncepcją, dla dekoracji okna w nowoczesnej kuchni, jest wykorzystanie rolet rzymskich, zrobionych z lekkiego drapowanego materiału. Dobrze sprawdzą się one w wielkich i wysokich wnętrzach, albowiem instalowane są przeważnie na ścianie ponad oknem.

Przy wyborze takiej opcji, musimy pamiętać o tym, że jeśli nie mamy wystarczająco wysokiego nadproża okiennego, rzymskie rolety, nawet po całkowitym zwinięciu, pozostaną w świetle okienka. Świetnym wyjściem są również firanki.