W jaki sposób samodzielnie wykonać meble do salonu i w taki sposób wprawić w uniesienie naszych kolegów

Obecny wybór mebli jest tak ogromny, że każdy bez większych problemów znajdzie dla siebie najodpowiedniejszy egzemplarz. Współcześnie oferowane meble posiadają jednak pewne mankamenty. Po pierwsze, wykonane są ze sklejki, co znacząco skraca czas ich wykorzystania w domu

.

Poza tym bywają bardziej podatne na zarysowania i tym samym łatwo je ułamać. Natomiast wartość mebli drewnianych jest tak wysoka, że tylko wielcy panowie są w stanie sobie pozwolić na tak drogi wydatek. Po drugie, współcześnie mebli nie dostarcza się w całości, tylko należy poskładać je z elementów, które otrzymaliśmy szczelnie zapakowane w kartonowych pudełkach. Bądź co bądź, każdy pan domu w takiej sytuacji będzie postępował podobnie. Musi ująć w rękę śrubokręt i zakasać rękawy.

Zamiast składać meble z otrzymanych części, niektórzy zdecydują się na inne rozwiązanie. Gospodarz zamiast być pospolitym rzemieślnikiem, woli stać artystą. A to oznacza, że na własną rękę zrobi dla swojej familii wspaniały fotel. Przygotowania do pracy zainicjuje sprawdzeniem, gdzie w okolicy jest położona hurtownia oferująca solidne i w miarę niedrogie artykuły tapicerskie.

Czarne meble z kolekcji Cubby

Autor: Marbet Style
Źródło: Marbet Style

A kiedy już wszystkie potrzebne tapicerskie artykuły znajdą się w przydomowym warsztacie, pora przystąpić do kluczowej części tego meblowego projektu.

Dla pani domu najważniejszy będzie materiał obiciowy. To kobieta uda się ze swym mężem nawet do miasta oddalonego o sześćdziesiąt km i sprawdzi na własne oczy, jakiego typu materiały sprzedaje hurtownia. Niezwykle ważna jest bowiem tak trwałość, jak i dobra prezencja wyrażająca się w modnym wzorze tkaniny. Kobieta zwróci też uwagę na to, czy materiał obiciowy (dostępny np. na ) do utrzymania w czystości. A to jest naprawdę ważne zwłaszcza wtedy, gdy mamy dwójkę rozbrykanych maluchów. Pierwszy mebel, który wyszedł z domowej stolarni ma być dumą gospodarza oraz świadczyć o jego pomysłowości i inteligencji technologicznej. Wszyscy zaproszeni wizytujący lokal mieszkalny mają zostać zauroczeni nowym nabytkiem gospodarzy. Nawet jeśli taki prototyp nie będzie do końca spełniał zamierzeń swego twórcy, to należy nie zapominać, że pierwsze koty za płoty. Przecież od czegoś trzeba zacząć.