W jaki sposób udekorować ściany naszego salonu

Malowanie ścian, tapety, czy też fototapety? Jaką opcję dobrać aby aranżacja wnętrz w naszym domu była szczególna? Z pomocą ścian można odprawiać czary – spowodować, że pokój dzienny jest wyższy, ciekawszy, natomiast konkretne barwy ścian mogą wpływać na nasz nastrój.

kwiat

Autor: enjosmith
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowymi metodami dekorowania pomieszczeń jest pomalowanie ścian a także wykorzystanie tapet czy fototapety. Pamiętać należy jednak, że desenie na ścianach optycznie zmieniają proporcje naszego salonu – paski poziome optycznie poszerzają, natomiast pasy pionowe „podwyższają” wnętrze. A co z większymi motywami tapety? Przyjęło się, że nie mają wstępu do niewielkich mieszkań. Jednak fototapety kwiaty odnajdą się również w M1 – starczy potraktować je jak dzieło malarskie -> strona internetowa.

Dzięki najnowocześniejszym technologiom cyfrowym fototapety nie są dziś tandetnymi obrazami. Posiadają głębię, co sprawia, iż oddziałują podobnie jak malowidła iluzjonistyczne. Dzięki takim rozwiązaniom aranżacja pomieszczenia może dać złudzenie istnienia dodatkowego okna z przepięknym widokiem. Fototapety kwiaty to

białe kwiaty

Autor: Ares Hsu
Źródło: http://www.flickr.com

dobry pomysł na upiększenie każdego pomieszczenia. Fotorealistyczne, idealnie odwzorowane barwy oraz wyjątkowa wytrzymałość – to przymioty współczesnych wydruków wielkoformatowych.

Jeżeli do tej pory nie eksperymentowałeś w swym domu z fototapetami, warto się skusić. Mieszkanie (biuro nieruchomości) może wydać się wizualnie większe niż jest rzeczywiście, jeżeli dobierzemy odpowiednią fototapetę. I odwrotnie, decydując się na fototapetę z przewagą ciemnych kolorów możemy wywołać wrażenie, iż dane pomieszczenie jest dużo mniejsze.

Atrakcyjną propozycję mogą stanowić fototapety kwiaty oparte na iluzjach optycznych. Gdy patrzymy na nie, to co jest na nich zaprezentowane zdaje nam się rzeczywiste. Konsumenci, jacy nigdy nie interesowali się podobnymi produktami, nawet nie zdają sobie sprawy, jak niepowszednie projekty mają producenci fototapet. Ktoś, kto nie może sobie pozwolić na drogie meble i – tej przyczyny – posiada naprawdę skromnie umeblowane wnętrza, wybierając fototapetę jest w stanie je w istocie ubogacić. Jeżeli mieszkanie zorganizowane jest wyjątkowo nieskomplikowanie, wówczas sytuując w nim fototapetę uzupełniamy je, osiągając niezwykle ciekawy, przyciągający spojrzenia efekt.