W jaki sposób udekorować studenckie lokum Specjalistyczne wiadomości

Sezon na poszukiwanie studenckiej stancji zbliża się ku końcowi. Jak co roku, sierpień okazał się miesiącem o najbardziej intensywnym ruchu na rynku nieruchomości. W porównaniu do zeszłego roku, zwiększyła się podaż, a ceny spadły. Obecnie wynajem taniej kawalerki przestał być mitem, nawet w dużych ośrodkach studenckich.

Gdy wybór mieszkania mamy już za sobą, kolejnym etapem będzie odremontowanie i urządzenie miejsca, w którym będziemy mieszkać. Należy zwrócić uwagę nie tylko na ściany, ale także na podłogę, która często jest bardzo zniszczona. Właściwie dobrana posadzka do naszego mieszkania to ważna sprawa, zarówno ze względów użytkowych, jak i estetycznych. W zależność od rodzaju posadzki, zmienia się jej trwałość, odporność na uszkodzenia oraz wygoda pielęgnacji. Ma także znaczenie dla wyglądu wnętrza. Niekiedy w tego rodzaju mieszkaniach można spotkać posadzki kamienne. Są one znacznie droższe od popularnych płytek ceramicznych, jednak ze względu na trwałość i estetykę cieszą się dużym powodzeniem.

Cieplejszym materiałem i równie chętnie stosowanym jest drewno. Można go użyć na wiele sposobów, np. wykonując parkiet, kładąc deski lub drewnianą mozaikę. Drewno nadaje wnętrzu szczególnego charakteru i uroku. Drewno powinno być jednak konserwowane. W miejscach, które są często używane, wybierzmy twarde drewno np. egzotyczne.

studenckie mieszkanie

Autor: Kirstie
Źródło: http://www.flickr.com

Drewnianą podłogę można udekorować dywanem, który ją ochroni, zarazem zdobiąc wnętrze. Dzięki niemu pomieszczenie staje się przytulne, a podłoga (rekomenduję dekorianhome drewniane podłogi) ciepła i przyjemna. Ojczyzną dywanów jest Persja. Do dziś dywany perskie mają opinię najlepszych, ekskluzywnych i niestety najdroższych. Obecnie, tradycyjne, tkane ręcznie dywany wełniane, pomimo popularności przez wiele lat, przegrywają rywalizację ze znacznie tańszymi produktami z tworzyw sztucznych. Dywany akrylowe, dywany propylenowe, dywany heat-set i dywany mieszane są towarem dostępnym dla szerokiego grona nabywców – sprawdź ten adres .

Rzadko zdarza się, żeby wraz z wynajmem mieszkania, możliwe było korzystanie z przyległego do budynku ogrodu. Alternatywą może być balkon lub taras, który pomysłowo urządzony, spełni rolę małego ogrodu.. Piękne rośliny doniczkowe i komfortowe meble, na pewno zachęcą do odpoczynku na świeżym powietrzu. W przypadku, gdy jesteśmy posiadaczami zabudowanego balkonu, nie musimy rezygnować z marzeń o własnym, niewielkim ogródku. To doskonałe miejsce na stworzenie swojej domowej oranżerii. Takie ogrody zimowe są idealnym rozwiązaniem na pochmurne popołudnia. Przeszklony i pełen zieleni balkon z pewnością będzie wspaniałym miejscem do spędzania czasu, gdy pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia z domu.