W jaki sposób urządzić niedużą umywalnię?

Masz niewielką łazienkę i nie masz pojęcia, w jaki sposób ją wyekwipować? Bez nerwów. Sądem architektów nie ma przestrzeni, jakiej nie dałoby się ciekawie oraz funkcjonalnie zaaranżować.
Chociaż każdy prawdopodobnie pragnąłby posiadać własny osobisty pokój kąpielowy wielkości kawalerki, to jak się nie posiada, co się kocha, to się lubi, co się ma.

szuflady ze śrubami

Autor: kense
Źródło: http://www.flickr.com
komfort

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame
towar

Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com
I wcale nie musi to znaczyć, iż się lubi coś brzydkiego. Co jednakże zrobić, jeżeli pragniemy na 4 metrach zmieścić i wannę, i natrysk, i do tego wcisnąć pralkę? Nieduża przestrzeń to rzeczywiście wyzwanie aranżacyjne. Wymaga sporej wyobraźni, lecz także wiedzy z obszaru „magii dekoratorskiej”. Szczęściem, istnieje parę optycznych trików, jakie spowodują, że nawet malutka umywalnia wyda się dużo większa. Barwa. Tu kwestia jest właściwie ewidentna: małym przestrzeniom lepiej jest w jasnym. Biała barwa, beże, – generalnie wszelkie chłodne kolory wywołają odczucie, iż mury „oddalą się od siebie”, a przez to przestrzeń się zwiększy. Przy wyborze łazienkowych kafli pamiętajcie też o tym, aby nie były matowe, tylko z delikatnym poblaskiem – w małej łazience wszystko, co będzie odbijało światło, jest jak najbardziej pomyślne. Należałoby więc wybrać jasne kafelki lub płyty marmurowe, świecącą armaturę, chromowane wieszaki. Ma je w swej ofercie każdy większy salon łazienek – łazienka . Jeśli pragnęlibyście posiadać koniecznie jakiś wzorek (pościel 3d róże) na podłodze, najodpowiedniej, jeśli będzie to karo – optycznie poszerzy posadzkę.

Na ścianę warto wybierać natomiast desenie poziome.
Lustro. Najlepiej duże – może być nad wanną lub nawet na całej ścianie. Powinno się zaplanować je vis-a-vis drzwi wejściowych.