W jaki sposób urządzić pokój dla kilkuletniej księżniczki? Poznaj parę fajnych konceptów

Kiedy aranżujemy wnętrza, zawsze powinniśmy pomyśleć, na czym zwłaszcza nam zależy. Identycznie jest w przypadku pokoiku dla naszej pociechy, jaka jest naszym oczkiem w głowie.

Jeżeli planujemy przygotować królestwo naszej małej, kilkuletniej dziewczynki, musisz poznać kilka sugestii, jakie umożliwią ci podejmowanie celnych decyzji – sprawdź. Dzięki mądrym poradom prościej będzie ci wziąć się do pracy oraz zadowolić małą księżniczkę.

Najistotniejszy element pokoju to łóżko. Praktycznie każda dziewczynka pragnie łóżka łóżka metalowe 120×200 z baldachimem oraz na przekór pozorom można prosto marzenie przekształcić w prawdę. Wcale nie potrzeba do tego fortuny i pracy, która cię przerasta. Najłatwiejszą metodą będzie umieszczenie w suficie haków, na jakich powiesimy materiał. Można też zawiesić karnisz oraz na nim umocować tkaninę, jednakże pamiętajmy, aby w każdym z tych przypadków decydować się na lekkie materiały. Za ciężkie mogą nawet sprawić, że haki wyrwą się z sufitu. Po drugie bardzo ważne są półki na zabawki, książki oraz szafa ubraniowa. Meble powinny mieć miły, jasny kolor, niekoniecznie różowy. Starczą pastelowe, sympatyczne dla oka barwy. Wybierzmy wyłącznie różowe dodatki, np. poduszki na łóżku, donice na kwiatki czy krzesełko, na którym nasza mała księżniczka będzie siedzieć kreśląc pierwsze litery.

salon

Autor: Ruth Johnston
Źródło: http://www.flickr.com

Zbyt wiele różnowych barw naprawdę nie jest właściwe. Puszysty dywan jest równie ważny, ponieważ dzieci sporo czasu spędzają na podłodze, m.in. bawiąc się. Na dywanie często też zasypiają, zmęczone wielogodzinnym układaniem klocków z rówieśnikami. By być pewnym, iż właściwa księżniczka będzie namalowana lub naklejona na ścianie twej córeczki na początek uzgodnij z nią, o czym szczególnie marzy.

To nadzwyczaj istotne, albowiem co, jeśli okaże się, iż Śpiąca Królewna w ogóle nie da radości naszej kilkuletniej pociesze? Może od zawsze marzyła o Królewnie Śnieżce? Nadmienione rzeczy są niezrównanie ważne dla małych dam, toteż postaraj się urealnić ich pragnienia oraz wypytaj o wszystkie mające znaczenie sprawy, nim zabierzesz się do działania. Pokój ma być ładny i dowiesz się czy dobrze go zaaranżowałeś patrząc na minę swej córeczki.