W jaki sposób urządzić pokój dzienny połączony z kuchnią?

Kuchnia otwarta na salon albo inaczej – pokój dzienny z kuchnią, jest to niesłychanie często spotykane rozwiązanie w nowoczesnym projektowaniu pomieszczeń.
Połączenie dwóch pomieszczeń na tej samej powierzchni ma jednakże tak zalety, jak także minusy.

Sympatycy podobnych aranżacji przekonują, iż to świetny sposób na otrzymanie dodatkowej przestrzeni w mieszkaniu, zwłaszcza gdy nie jest ono zbyt ogromne. Oponenci z kolei przede wszystkim twierdzą, że salon skojarzony z kuchnią zaprzepaszcza swój gościnny charakter, który ponadto zakłócają nie wyłącznie brzmienia dobiegające ze strefy kuchennej, ale także wonie pichconych potraw, a kuchnia z kolei przestaje być autentycznym królestwem kulinarnych pasjonatów. Acz na tego typu podejście decydują się tak posiadacze dużych domów, jak też nieco mniejszych – więcej dobrodziejstw aranżacji 2w1 będą mieli ci ostatni. Prawdą jest bowiem, że pokój dzienny z kuchnią to duża oszczędność miejsca. Na negatywy, jakie wytykają oponenci, na szczęście możemy dziś znaleźć skuteczne wyjścia, takie jak choćby drzwi przesuwane schowane w murze czy też nowoczesne oraz technicznie zaawansowane okapy kuchenne, jakie nie tylko są ciche i absorbują wszystkie zapachy, ale przede wszystkim stają się efektowną dekoracją.
funkcjonalność

Autor: Kids Town
Źródło: Kids Town
magnat

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl

Najczęstszymi rozwiązaniami w tego typu aranżacjach będzie umowne oddzielenie obydwu rejonów odpowiednim ustawieniem mebli.

Najczęściej granicę wytycza sofa albo kuchenna wyspa – jeżeli na takową się decydujemy. Jeśli chodzi o meble designerskie sklep (polecamy asortyment oferowany przez sklep galeriadecor.pl) internetowy proponuje nam ogrom rozmaitego rodzaju mebli do pokoju dziennego.