W jaki sposób urządzić pokój potomka – wskazówki

W jaki sposób umeblować pokój malucha, który jest miejscem nauki, snu, składowania oraz zabawy?
Pokój potomka powinien pogodzić owe role na paręnastu metrach kwadratowych.

naklejki na ścianę

Autor: http://www.shelterness.com
Źródło: http://www.shelterness.com

Salon w kolorach ziemi

Autor: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER
Nie jest to proste. Zastanawiając się, jak umeblować pokój malucha miej na uwadze, iż wnętrze stale się zmienia, jego układ przestrzenny, wyposażenie i wystrój.

Nie zastanawiaj się – w poszukiwaniu interesującego Cię postu kontynuuj klikanie (https://www.bscav.eu/tlumaczenia-symultaniczne-krakow/) w nowe linki. W końcu na pewno odnajdziesz coś ciekawego.

Urządzając pokój dziecka warto pamiętać o bezpieczeństwie i o tym, aby użyte materiały były trwałe, a także łatwe do utrzymania w schludności. Dobrze też zatroszczyć się o wysoki poziom estetyczny, zatem wystrój pokoju dziecinnego i poskromić własne emocje, jakie często przesłaniają faktyczne potrzeby dziecka. Moda czy niezrealizowane w dzieciństwie marzenia rodzica potrafią się zmaterializować w wystroju pokoju potomka w stylu Disneylandu, zaś zabraknąć może szaf, w których dałoby się pochować sterty ubrań jak też zabawek. Maluchy do wieku szkolnego najchętniej spędzają czas wolny, mając w polu widzenia swoich rodziców: rysują przy kuchennym stole, budują z klocków na podłodze w dziennym pokoju. Jednakże już siedmiolatki lubią kiedy niekiedy przebywać same. Ochoczo także zapraszają kolegów. Najogromniejszą frajdę mają wtedy, gdy goście mogą pozostać na noc. Konieczne zatem będzie ponadplanowe miejsce do spania. Koniecznie w dziecięcym pokoju. Wówczas może okazać się, że 11 m2 to za mało. Optymalny pokój potomka musi mieć do 18 m2. Bardziej istotne od metrażu będzie jednak to, by był słoneczny. Jaśniejszy pokój malucha będzie wywoływał wrażenie większego.

Bardzo pomocne w dekoracji pokoju malucha mogą okazać się kolorowe naklejki na ścianę.
Nastolatek anektuje cały pokój, osobiście organizuje przechowywanie, zaprowadza swoje porządki oraz nie uznaje wizyt bez pukania.