W jaki sposób wybrać dekoracje mieszkania do stylowych mebli?

Jeszcze do niedawna domy spełniały w głównej mierze rolę praktyczną: miało się w nich bezpiecznie mieszkać, a urządzenie wnętrz miało sprzyjać utrzymaniu ogólnego ładu. Współcześnie przykładamy znaczną uwagę do dekorowania pomieszczeń, zestawiając ze sobą piękne meble oraz niebanalne dodatki. Jak robić to profesjonalnie, tak żeby końcowy efekt był na czasie i miły dla oka?

Dziś niezwykle mile widziane w domowych wnętrzach są meble stylowe, a więc nawiązujące do określonego nurtu artystycznego, czy do określonego regionu świata. Najmodniejsze są meble prowansalskie, wyróżniające się elegancją oraz swobodą stylu zarazem, meble w stylu skandynawskim, czyli proste i oszczędne formy, utrzymane w chłodnej palecie barw i meble kolonialne, masywne, rzeźbione i mające w sobie nutę egzotyki.

mieszkanie

Źródło: flickr.com

Do mebli należy wybrać stosowne dekoracje, co w przypadku stylizowanych biblioteczek i stołów nie zawsze jest zadaniem łatwym. Warto sprawdzić: ​. Nim zaczniemy gromadzić dodatki dekoracyjne, sprecyzujmy, w jakiej kolorystyce planujemy mieć utrzymane wnętrze. Najlepiej wybrać dwa-trzy kolory przewodnie. Na przykład do drewnianych, nieco surowych, mebli skandynawskich, idealnie będą pasować przedmioty w chłodnych odcieniach szarości oraz błękitu, a białe meble prowansalskie można bez obaw połączyć z lawendą i odrobiną soczystej zieleni, która ożywi całość.

kompas

Źródło: pixabay.com

Poza kolorystyką, niezmiernie ważne są także stosowane wzory oraz surowce. Nawet najładniejsze meble stylowe utracą swój urok otoczone zbyt dużą liczbą pstrokatych dekoracji.

Jeśli po przestudiowaniu tego zagadnienia, będziesz posiadać ochotę na więcej danych, to kliknij i przeczytaj, jakie porządne informacje (https://www.archicom.pl/mieszkania-swojczyce/) zawiera ten artykuł.

Jeśli chcemy we wnętrzu zastosować jakiś deseń, najbezpieczniej jest zdecydować się na jeden motyw: niech to będą niewielkie róże, idealnie harmonizujące ze stylem prowansalskim, albo orientalne ornamenty, pięknie uzupełniające egzotykę i elegancję stylu kolonialnego.

Wybrane dekoracje powinny też należeć do jednej kategorii stylistycznej: wiejski wazon w kształcie konewki nie będzie dobrze się prezentować w zestawie ze świecznikiem w stylu eleganckim. Dobierajmy dekoracje pod względem stylu oraz tworzywa, z jakiego zostały wykonane. Warto sprawdzić naszą propozycję: kompas sekstans. Materiały naturalne, jak drzewo, czy len, powinno się łączyć z innymi naturalnymi materiałami, nowoczesne szkło dobrze komponuje się z kolei z plastikiem albo stalą.