W jaki sposób wygodnie, praktycznie i co najważniejsze za niewielkie pieniądze urządzić swoją kuchnię.

Jednym z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu jest kuchnia – to w niej przyrządza się wszystkie posiłki, w wielu rodzinach jest także miejscem codziennych spotkań przy stole. Jeśli się ją wyposaży w dobrze wykonany komplet mebli i solidne sprzęty, to posłuży z pewnością przez długie lata.

kuchnia

Autor: Ohio Redevelopment Projects – ODSA
Źródło: http://www.flickr.com
Ważne jest jednak, żeby była ona funkcjonalnie i porządnie zrobiona, bo od tego będzie później zależała wygoda codziennej pracy. W kuchniach większych, w których nie będzie brakować miejsca, nie będzie problemów z rozplanowaniem wszystkich potrzebnych sprzętów i szafek, choć rzecz jasna także należy mieć na uwadze kilka ważnych projektowych reguł- dowiedz się.

Mniejsze kuchnie, takie jakie bardzo często można spotkać w blokach wielorodzinnych, są znacznie poważniejszym wyzwaniem dla projektującego. Rozmieszczenie całości tak, aby pomieścić wszystkie meble, zamontować zlewozmywak, lodówkę i kuchenkę niekiedy być może dużym problemem, ale jest sporo pomysłów na to, jak sprawnie rozwiązać ten problem.

Jednym z najlepszych jest kuchnia (meble kuchenne na zamówienie) na wymiar, zrobiona przez jakiegoś zdolnego stolarza. Duże firmy meblowe, których salony są rozsiane po całym kraju, oferują typowe wymiary szafek. Jest ich wprawdzie dużo, ale z wykonaniem czegoś nietypowego są już niekiedy problemy- zaktualizowany post na blogu.

W przypadku stolarza sprawa wygląda zupełnie inaczej- on praktycznie każdy z projektów indywidualnie opracowuje, dopasowując wymiary i układ szafek do konkretnego wnętrza. Przez to można najbardziej optymalnie jak się da wykorzystać całość dostępnej powierzchni, o ile oczywiście trafi się na kogoś, kto będzie miał dużo pomsyłów i znać będzie wszystkie sztuczki stosowane w takich przypadkach.

kuchnia

Autor: Alex Ansley
Źródło: http://www.flickr.com
Niejednej osobie wydawać się może, że meble kuchenne na zamówienie mogą być dużo droższe od kupionych w którymś z salonów meblowych. Ceny oczywiście są różne, ale najczęściej nie odbiegają zbytnio od tego, co proponuje konkurencja. A jednak wtedy można mieć kuchnię właśnie taką, jaka jest potrzebna.