W jaki sposób wyposażyć małą toaletę?

Aranżacja niedużej toalety w ergonomiczny sposób, bez rezygnacji z wszelkich udogodnień może być ogromnym wyzwaniem. Jest wiele sposobów, przy zastosowaniu jakich nieduża toaleta będzie sprawiać odczucie obszernej a zarazem nie zabraknie w niej koniecznego wyposażenia.

wanna w łazience

Autor: RAVAK
Źródło: RAVAK

Dwa w jednym – wanna plus natrysk. Doskonała opcja, gdy nie możemy sobie pozwolić na wygospodarowanie miejsca dla dwóch łazienek w mieszkaniu, a pragniemy mieć jedno i drugie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w jednej małej toalecie mamy do dyspozycji przeróżne opcje kąpieli zostawiając przy tym dostatecznie wiele miejsca dla pozostałego oprzyrządowania. Aktualnie na rynku dostępne są rozmaite rodzaje wanien prysznicowych, i z pewnością do każdego typu toalety znajdziemy coś właściwego. Zależnie od kształtu naszej umywalni musimy dopasować odpowiedni brodzik Sanplast. Kliknij tutaj: oferta Sanplast na topsanit.pl. Jeżeli nasza toaleta ma kształt prostokąta, właściwy będzie brodzik prostokątny.

Następna kwestia to odpowiednie meble łazienkowe. Nie może być ich za dużo, tylko tyle by schować koniecznie drobnostki. Im mniej kosmetyków i drobnych obiektów na widoku, tym łazienka bardziej obszerna oraz uporządkowana. Doskonałym wyjściem jest np. umieszczenie przestronnych szuflad na kosmetyki, grzebienie i suszarkę bezpośrednio pod umywalką. Trafionym pomysłem będzie też „niezauważalna” szafka za zwierciadłem lub szafka nad zabudową stelaża WC. Zaistniały w taki sposób schowek na ręczniki lub płyta plaster miodu toaletowy można sprytnie zakamuflować, obudowując stelaż podtynkowy WC tym samym materiałem, z jakiego wykonane są przody szafek. Fototapety a także zwierciadła pomogą w optycznym zwiększeniu przestrzeni, podobnie jak zimne kolory na ścianach i chłodne oświetlenie, które sprawią, że umywalnia będzie zdawać się czystsza i większa.

kabina prysznicowa

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/TWINS_marki_KOLO_3.jpg

W przypadku bardzo małych, wąskich powierzchni doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie kabiny prysznicowej, dla jakiej wyszukanie odpowiedniego miejsca jest o wiele łatwiejsze niż w przypadku wanny. Zobacz koniecznie prostokątny. Nadto w niewielkich łazienkach często odchodzi się od brodzików, na rzecz odwodnień liniowych, które to doskonale „wtopione” w przestrzeń podłogi pozwalają zdobyć dodatkowe centymetry w toalecie.