W jaki sposób z korzyścią ozdobić sypialnię? Na jakie elementy należy zwracać uwagę, żeby było ładnie

Sypialnia jest oazą wypoczynku – dobrze wykończoną i urządzona daje poczucie bezpieczeństwa. Zagospodarowując ją możemy zadbać o stworzenie nastroju sprzyjającemu relaksowi oraz dobrać właściwe, funkcjonalne wyposażenie.

salon

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Wyposażenie jakie musi pojawić się w naszej sypialni to: łóżko, szafki, stoliki nocne oraz komoda i szafa szafa do sypialni – do przechowywania osobistej garderoby i bielizny. Bardzo ważne dla kreowania nastroju jest również oświetlenie jak również zestawienie kolorów środka i mebli – do tych części także musimy zwracać szczególną uwagę. Do ekwipunku kolejnego zaliczyć można toaletkę, kominek a także lustro. Łóżko jest jednak najważniejsze. To w nim spędza się wiele czasu więc bez względu na obowiązujące trendy i hity sezonu nie odstępujmy od zasady, że łóżko ma być wygodne. Tak łóżko jak i materac to zakup na lata, więc musi zostać bardzo dobrze przemyślany.

Łóżko powinno mieć rozmiar dopasowany do najwyższej śpiącej w nim osoby – wysokość osoby + co najmniej 20 cm. A ponieważ łóżko z reguły będzie zajmowało centralną część sypialni, musi się także dobrze prezentować. Do mniejszych pokojów zdecydujmy się na mebel w jaśniejszym kolorze. Stelaż i rama muszą być solidne i trwałe. Zalecana minimalna szerokość łóżka dla 2 osób to 140 cm, komfortowe jest 160 cm, a ideał to 180 – 200 cm szerokości. To jest zależne naturalnie od wielkości sypialni. Z obu stron łóżka powinno być około 70 cm niezagospodarowanej przestrzeni. Nawet jeżeli pozornie wydaje się to trudne, trzeba próbować – może kosztem szerokości materaca. Z punktu widzenia wygody spania i doskonałego samopoczucia w tym miejscu, powinniśmy dawać łóżko szczytem wezgłowia do ściany a także tak, by leżąc mieć możliwość obserwować drzwi.

łóżko

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chcemy aby nasza sypialnia była bardziej wyrazista, możemy jedną ścianę np. tą, do której zacznie przylegać wezgłowie łóżka, malować intensywnym kolorem, dodać interesujący wzór lub przykryć tapetą.Jeżeli tylko mamy tego rodzaju możliwość warto do sypialni wstawić fotel, w którym komfortowo i w skupieniu pozwoli oddać się lekturze. Gdzie to wszystko kupić? Dobry sklep meblowy posiada wszystkie potrzebne elementy,aby zrobić wspaniałą atmosferę w sypialni. Tego rodzaju sklep znajdziesz w większych miastach, na przykład Kraków.