W jaki sposób zaaranżować funkcjonalną łazienkę

Funkcjonalna łazienka wymaga dokładności w projektowaniu. Dzięki temu możemy mieć pewność, że w naszej łazience będziemy czuć się po królewsku. Jest to bowiem pomieszczenie, które nierzadko służy nie tylko do koniecznych czynności higienicznych.

Jest to także nasza prywatna świątynia relaksu. W urządzeniu wygodnej łazienki przeważnie ogranicza nas mała powierzchnia. Wtedy powinniśmy szczególnie

Zasłona łazienkowa w kolorowe rybki

Autor: young shanahan
Źródło: http://www.flickr.com

sprawdzić czy zmieszczą się w niej wszystkie konieczne elementy, a jest ich trochę. Przeważnie we dzisiejszym budownictwie łazienki są raczej niewielkie, dlatego jest to dość częsty problem. Tymczasem zaledwie na kilku metrach kwadratowych musi się zmieścić kabina prysznicowa, umywalka, sedes,półki, a także pralka i pojemnik na brudną odzież. Wszyscy z pewnością marzymy o wygodnym pokoju kąpielowym z wanna z hydromasażem, jednak niewielu z nas może to marzenie urzeczywistnić.

Oczywiście także nieduże wnętrze możemy urządzić komfortowo i stylowo. Jednak duża ilość detali, a także bogata oferta produkowanych kafelków, armatur łazienkowych sprawiają, że warto poświęcić planowaniu komfortowej łazienki nieco więcej czasu. O czym zatem należy pamiętać, planując zakupy. Po pierwsze o stonowanej kolorystyce. Aby optycznie powiększyć niewielkie pomieszczenie, zazwyczaj

Umywalka w łazience

Autor: Michael Reinhold
Źródło: http://www.flickr.com

bez okna, trzeba zastosować jasne płytki, na przykład szare. Lepiej unikajmy również użycia więcej niż trzech kolorów, gdyż wprowadzimy niepotrzebny chaos. Jeśli chcemy nieco powiększyć przestrzeń, dobrze jest zastosować taki materiał jak szkło (szklarz wroclaw) hartowane: . Można wykonać z niego szafkę pod umywalkę lub drzwi do kabiny. Jest to trwały i funkcjonalny materiał, który elegancko wyglądawe wnętrzach. Na dodatek jest odporny na wilgoć i łatwo utrzymać go w czystości.

Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią w łazience, zasadniczo lepiej zrezygnować w wanny i zamiast niej zamontować kabinę. Nowoczesne kabiny prysznicowe są bardzo funkcjonalne i stylowe. Możemy też zrezygnować z brodzika, wtedy zaoszczędzimy także nieco miejsca. Standardowa kabina może być bardziej zabudowana lub otwarta, w zależności od naszych preferencji. Najważniejsze, aby ostateczny efekt robił dobre wrażenie. Zaoszczędzone miejsce lepiej zagospodarować na dodatkowe półki, gdzie będziemy przechowywać potrzebne akcesoria.

Posted in Bez kategorii