W jaki sposób zaaranżować pokój dzienny?

Każdy z nas ma względem pokoju dziennego nieco inne wymagania. W poniektórych mieszkaniach będzie to miejsce rodzinnych spotkań, w innych natomiast reprezentatywny pokój, jaki używany jest wyłącznie do przyjmowania gości. Funkcjonalność salonu to główny czynnik, jaki należy wziąć pod uwagę podczas jego aranżacji. Niżej dowiesz się w jaki sposób urządzić salon, w jaki sposób dopasować jak też rozmieścić meble jak też na co zwrócić uwagę, ażeby pomieszczenie to zrobić centralnym punktem domu.

W trakcie aranżacji pokoju dziennego musisz zwrócić uwagę na parę istotnych rzeczy: Ustal środkowy punkt salonu i wokół niego zaaranżuj wszystkie sprzęty. W poniektórych przypadkach może to być coś, co będzie na stałe „wbudowane” w pokój dzienny (dla przykładu kominek), w innych z kolei – przedmiot, który został sprowadzony z zewnątrz (dla przykładu telewizor). Ustaw meble w taki sposób, by tworzyły obszary do rozmów. Osoby znajdujące się w salonie powinni mieć możność swobodnej dysputy, bez musu krzywienia karku lub krzyczenia. O ile salon jest bardzo duży, utwórz kilka takich obszarów. Pamiętaj o odpowiedniej powierzchni między meblami.

salon w domu

Autor: TNS Sofres
Źródło: http://www.flickr.com

Niech będzie na tyle wielka, by ludzie mogli swobodnie się pomiędzy nimi przemieszczać, chodząc z jednej strony pomieszczenia na drugą. Odsuń sprzęty od ścian.

Ciekawisz się tym działem? Przeczytaj zatem dalej meble drewniane o tym wątku w kolejnym artykule, który dla Ciebie stworzyliśmy. Myślimy, że Ci się spodoba.

Umeblowanie skupione pod ścianami to największy błąd osób urządzających salon. Pojedyncze sprzęty winny być właściwie zgrupowane, tworząc okazję do odrobiny prywatności. Jeśli tylko są właściwie wykończone z tyłu, nie ma żadnego powodu, ażeby dosuwać je do ścian.

Jeśli idzie o umeblowanie do salonu, rozmiar ma znaczenie. Oto czym musimy się kierować: Kanapy i fotele – są zazwyczaj sporym wydatkiem, więc warto postarać się, żeby pasowały do przestrzeni. Najważniejszą kwestią jest wymierzenie pokoju dziennego przed realizacją zakupu. Kanapy oraz fotele nie mogą być ani nazbyt małe, ani nazbyt duże. Najlepiej przeto zrobić plan pokoju dziennego w odpowiedniej skali i nanieś na niego przeskalowane wymiary sof i foteli. Przetestuj rozmaite ustawienia i wybierz takie, które nie tylko najlepiej wygląda, lecz także zapewnia stosownie dużo przestrzeni pomiędzy poszczególnymi meblami. O ile podoba ci się styl rustykalny, zdecyduj się na meble ze starego drewna (więcej o tym).