W jaki sposób zaaranżować swoją wymarzoną łazienkę?

Łazienka to pomieszczenie najczęściej niezwykle nieduże, toteż jej urządzenie sprawia nam poważne problemy. Warto jednakże pomyśleć moment nad projektem i zastanowić się, które rozwiązanie Da nam szansę uczynić pomieszczenie maksymalnie wygodnym. Oferowane obecnie rozwiązania jak i triki pozwolą takiego typu efekt uzyskać w rzeczywiście wszystkich pomieszczeniach. W jaki sposób tego dokonać?

Głównie należy zacząć od przygotowania planu. Narysujmy sobie rzut naszego pomieszczenia, nanieśmy na niego wymiary oraz peleciarka do trocin miejsca, w jakich znajdują się rury z wodą. W ten sposób będziemy mogli porozstawiać poszczególne elementy łazienkowego sprzętu i wybrać takie ustawienie, jakie będzie optymalne – sprawdź ofertę Softled. Kiedy już tę część planowania będziemy mieli zrealizowany, będziemy mogli zabrać się za poszukiwanie atrakcyjnych kafelek, akcesoriów jak i elementów dekoracyjnych. Tutaj winniśmy pomyśleć o rozwiązaniach, które pozwolą nam optycznie powiększyć łazienkę. Dobrym pomysłem będzie zastosowanie właściwej kolorystyki, luster i odpowiednie rozmieszczenie punktów światła. Takiego typu działanie przyniesie naprawdę pożądane rezultaty.

led

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting

Wybierając kafelki winniśmy wybierać jasne kolory, bo ciemne barwy mogą być zbyt przytłaczające w niedużej łazience. Dobrze jest także stawiać na kafelki z połyskiem, bo będą odbijać światło i spowodują, że pomieszczenie będzie jeszcze większe – zerknij tutaj. Aby nasze ściany wydawały się dłuższe, możemy zastosować płytki z poziomymi pasami bądź wykorzystać stalowe listwy. Niskie pomieszczenia optycznie powiększą pasy w pionie. Istotnym elementem wyposażenia powinno być również lustro, które rozjaśni pomieszczenie i optycznie zwiększy naszą łazienkę.

Przestronne pomieszczenie to również pomieszczenie dobrze doświetlone, winniśmy więc wykorzystać parę punktów światła – najlepiej, by było to oświetlenie LED o przyjemnej barwie światła. Interesującym rozwiązaniem mogą być również bardzo modne w ostatnim czasie taśmy LED, które można umieścić pod wanną, za lustrem, wokół podwieszanego sufitu itp.