W jaki sposób znaleźć najlepsze drzwi do swojego własnego mieszkania?

Drzwi są jak ubrania. Nieodpowiednio „skrojone” zepsują cały dom. I nawet najbardziej znakomite, czy drogie meble i dzieła sztuki wtedy nie pomogą. Francuzi, źle się czują w mieszkaniach bez parkietu w jodełkę, Szwedzi, kochają pobielone deski. A my? Cóż, moglibyśmy się od nich sporo nauczyć, albowiem z doborem drzwi, podłóg czy okien wciąż mamy problem. Skąpimy funduszy na wysokie listwy przy podłodze, drewniane deski i eleganckie drzwi. A solidna stolarka to podstawa.

drzwi

Autor: Nazareth College
Źródło: http://www.flickr.com

Kwestia najważniejsza drzwi muszą być spójne z koncepcją mieszkania. Nawiązywać kolorystycznie i stylistycznie do wystroju. Drzwi drewniane, cudownie rzeźbione, mimo, że oryginalne, w ascetycznym wnętrzu okażą się pomyłką . Efektowniej zaprezentują się drzwi z mlecznego szkła, z aluminiowymi detalami. W eleganckich wnętrzach najlepiej wyglądają drzwi wykonane z drewna z widocznym rysunkiem słojów, których forma może być upiększona rzeźbieniami, kasetonami tudzież przeszkleniem np. witrażowym.

Charakter i miejsce przeznaczenia bezpośrednio wpływają na rodzaj zastosowanych drzwi. Sypialnię zamkniemy drzwiami pełnymi, aby zapewnić komfort odpoczywającym domownikom, łazienka powinna być oddzielona drzwiami otwierającymi się na zewnątrz pomieszczenia. Kuchnia i jadalnia to wnętrza, w których sprawdzą się drzwi wahadłowe, pozwalające na szybką komunikację.

Czy taka problematyka przykuła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę (http://www.crocushill.pl/), która dotyczy omawianej kwestii, zatem zapewne także Cię zaintryguje!

Jeśli pełne drzwi zabierają lekkość i światło wnętrzu, możemy kupić przeszklone.

drzwi

Autor: Nazareth College
Źródło: http://www.flickr.com

Które drzwi wybieramy najczęściej? Drzwi z naturalnym fornirem, najmodniejszym dębowym lub z drzewa egzotycznego. Dla szczególnie wybrednych klientów występuje również fornir modyfikowany, który mimo, że z prawdziwego drewna, jest tak wykonany, iż rysunek słojów a także kolorystyka każdego egzemplarza nie różnią się. Wiedzmy, iż, drzwi wewnętrzne to inwestycja na lata, kierujmy się zatem rozsądkiem. Zdecydujmy się na wzór, który będzie pasował do naszego wnętrza, będzie do niego nawiązywał, a przy tym nie znudzi się po krótkim czasie. Więcej na: