W którym miejscu można kupić wszelkie materiały do ozdabiania techniką decoupage?

Decoupage jest to technika dekorowania za pomocą papieru niemalże każdej płaszczyzny. Jest to technika polegająca na stawianiu motywu z materiału w taki sposób, żeby nie można go było wyczuć, i który ma wyglądać jak namalowany.
Większość społeczeństwa uważa, że to jakaś niezwykle skomplikowana sztuka.

obrazek - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
kosze w kuchni

Źródło: mm-kuchnia.pl
Uczęszczając na różne warsztaty można by spotkać się z ludźmi, którzy nie mogą wyjść z podziwu, że jest to tak proste. Ta metoda jest także stosunkowo tania. Jeżeli chodzi o technikę decoupage sklep, w jakim można by nabyć wszystko to, co jest potrzebne, jest na pewno blisko Ciebie. Trzeba kupić w tamtym miejscu m.in. klej do decoupage. Jest to tzw. klej wodny. Jego konsystencja jest bardzo luźna, dzięki czemu niezwykle łatwo rozprowadza się go na delikatnych oraz cienkich serwetkach. Zapewnia natychmiastową przylegalność podłoża do papieru. Można nabyć także 2w1 lub 3w1, zatem Lakier, bazę i klej. Dla początkujących 3w1 to bardzo dobre wyjście, gdyż nabywamy jeden preparat. Odpowiednio zakręcony klej będzie przez długi czas nam służył, natomiast zużywa się naprawdę małe ilości.
Poza tym dobrze byłoby wiedzieć, że są zamienniki. Można by użyć rozcieńczonego kleju. Jest poza tym opcja używania roztrzepanego jajka. Jeżeli chodzi o to, gdzie można nabyć potrzebne surowce do decoupage, to odpowiednim miejscem będzie sklep dla plastyków albo dobry sklep internetowy. Jeśli chodzi o koszt takiego kleju, to mały słoiczek o pojemności 50 ml można kupić już za kilka złotych. Nawet tak nieduży słoiczek wystarczy na długo. Niezbędny jest także specjalny pędzel do decoupage. Może się zdawać, że właściwie każdy pędzel będzie dobry do decoupage, jednak niezupełnie.

Wbrew pozorom pędzelek musi być wykonany z miękkiego, naturalnego włosia, relatywnie gruby i nie może pozostawiać jakichkolwiek włosków. Bardzo często są one w pomarańczowym odcieniu.

Tak zaciekawił Cię nasz wpis, że masz chęć na następne posty? Żaden problem. Po prostu wejdź w łącze (timex.com.pl/rozwiazania-do-biur/) i czytaj dalej.

Co ciekawe, całkiem nieźle sprawdzają się pędzelki dla dzieci.