W kwestii żarówek, diodowe stają się bardziej popularne

Światło diodowe ma niezwykle wszechstronne zastosowania. Oświetlenie oparte na technologii powoli podbija rynek. Nawet światowe potęgi przyznają, że za 10-15 lat diody LED będą z teraźniejszych 5% stanowiły 95% obrotu w branży oświetleniowej.

Diody LED

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Tam, gdzie nie jest zasadna zwiększona siła z powodzeniem można używać żarówki LED zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Gdy uznasz, że omawiany w tym miejscu artykuł jest warty zainteresowania, kliknij ten link, a zobaczysz więcej nowości (http://www.reling.pl/pl/c/Wyposazenie-szuflad/40) tego typu materiałów!

Żarówki LED są dzisiaj najbardziej oszczędzającym energię źródłem światła. Są dziesięciokrotnie lepiej energooszczędne od standardowych żarówek, również dwa razy od żarówek energooszczędnych. Żarówki LED są nadzwyczaj wytrzymałe na okoliczności pogodowe i wstrząsy, dzięki czemu mają możliwość być stosowane w wielu rozmaitych punktach.

Światło wydzielane przez żarówki diodowe jest pewne dla oczu i zdrowia. Poza tym, diody nie trudzą wzroku i nie oddziałują negatywnie na nasz nastrój, bowiem nie występuje w nich promieniowanie UV i wibracja światła. Żarówki LED naprawdę się nie ogrzewają. Diody LED mają zerową bezwładność na zmianę napięcia, które dosyć często zdarzają się w polskiej sieci energetycznej, mogą one rodzić ich stałe uszkodzenie, wobec tego lampy należy zabezpieczyć specjalnymi niskonapięciowymi zasilaczami. Bez tych urządzeń praktycznie nie powinniśmy wykorzystywać żarówek LED. Obecnie, substytuty LED produkowane są dla wszelkich słynnych gwintów i trzonków układów oświetleniowych np. żarówki LED E27 (zobacz led e27 w ofercie softled.pl).

żarówki led

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku dostępne są też żarówki LED wyglądające jak normalne żarówki. Pojedynczym zakresem w zastosowaniach jest ilość światła jaką zapewniają żarówki LED, które są współmierne z żarówkami halogenowymi. Znaczy to, że 3W dioda przynosi tyle światła co 30W żarówka halogenowa. Cena żarówek diodowych jest porównywalny do cen żarówek energooszczędnych. Z żarówkami LED oszczędzasz na prądzie do 90%. Zastąpmy wysłużone żarówki na nowatorskie. Żarówki LED E27 są najczęściej użytkowane, z tej przyczyny możemy je ekspresowo i prosto zastąpić na oszczędne, żarówki LED E27. W ofercie są już już żarówki z oryginalnymi diodami COB. N razie jest to duży koszt jednak wszystko wskazuje na to, że będą żarówki ledowe coraz to tańsze (przeczytaj tutaj na softled.pl).