W mieszkaniu, które jest w stanie deweloperskim, zawsze jesteśmy w stanie jeszcze wybudować dodatkowe ściany

czasami jest tak, że w swym domu mamy zamiar zmienić to i owo w zastanej przestrzeni. Musimy wówczas dokładać nowe ściany.
Ścianki działowe najłatwiej będzie zamontować w mieszkaniu, które jest jeszcze przed remontem.

Stół z kolekcji mebli Klose

Autor: Klose
Źródło: Klose
ścianki

Autor: James Buck
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak nikt nie mówi, że po ułożeniu podłóg oraz pomalowaniu ścian nic już nie da się zrobić. Obecnie ściankę możemy postawić naprawdę w kilka chwil. Całość uzależniona jest od tego, czy ma być ona gruba i czy powinna wygłuszać dźwięki. Jeśli nie to jest naszym celem, a nowa ścianka jest niezbędna raczej do wizualnego rozdzielenia przestrzeni, to możemy zamówić ściankę ze szkła. Jest to świetne rozwiązanie na przykład do kawalerek typu studio, gdzie pragniemy odseparować część sypialnianą, a nie mamy zamiaru, aby wyglądała ona na komórkę czy schowek. Na dodatek sprawdza się też tam, gdzie po odseparowaniu przestrzeni nie mielibyśmy okna. Szkło przepuszcza promienie słoneczne i wszystko bardzo dobrze się sprawdzi. Rzecz jasna szkło powinno być wtedy matowe albo mleczne. Jeżeli jednakże ścianka ma być postawiona w dużym apartamencie, by dla przykładu trochę oddzielić kuchnię od pokoju dziennego, to wystarczy normalny regips czy cegła. W firmach często wykorzystuje się nowoczesne rozwiązanie ścianki przesuwnej.

Mianowicie wytypowane pomieszczenie może funkcjonować jako jedna ogromna sala sala weselna jabłonna konferencyjna lub kilka mniejszych. Ścianki montuje się wtedy na specjalnych szynach. Zwykle do ich składania używa się pilota i nie trzeba w ogóle się z nimi siłować.