Wielkie zmiany, niedużym kosztem

Żeby odmienić wnętrze na wiosnę, nie trzeba wcale robić kosztownego, kapitalnego remontu. Możemy sięgnąć po parę zgodnych z trendami akcesoriów, by w parę chwil wprowadzić efektowne zmiany. Zdaniem psychologów nawet drobne roszady w dekoracjach pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Zazwyczaj wystarczy zmienić opatrzone ustawienie mebli, wymienić na lżejsze zasłony, wyeksponować oryginalny plakat na pustej ścianie.

Wnętrza w stylu skandynawskim

Autor: www.dekoral.pl
Źródło: www.dekoral.pl

Najważniejsze: bawmy się kolorami. To najłatwiejszy sposób na spektakularną zmianę. Najbezpieczniej trzymać się dwóch-trzech kolorów. W małych pokojach sprawdzą się jasne kolory – delikatny szary czy mleczna biel. Jeżeli dysponujemy większym metrażem dobrze jest zdecydować się na ciemniejsze barwy, jednak nie nasycone. Intensywna zieleń najlepiej wygląda w formie dodatków – np. zasłon. Na ścianach po prostu nam się szybko znudzi. Sprawdzone rozwiązania: tutaj wpis.

Niech nie ujdą naszej uwadze dekoracje ścienne: grafiki, plakaty tudzież tańsze, ale równie interesujące naklejki. Do łask wróciły też tak długo niewidziane na salonach fototapety. Oczywiście w w nowym imagu. To już nie są wyblakłe palmy czy górskie potoczki, a bogactwo obrazów oraz nowoczesne materiały i techniki druku. Dzisiaj, to prawdziwe dzieła sztuki, które potrafią wprawić w osłupienie niejednego z nas. Jasny pokój z oknami wychodzącymi na południe nie musi nas ograniczać, energetyczne kolory tapet pozostaną bez zmian przez wiele lat. Kolorowe tapety wspaniale ożywią nasze wnętrza. Zobacz: blog.

mieszkanie lofty

Źródło: flickr.com

Skupmy się na jednym, efektownym dodatku. Jeśli starannie to zrobimy, urządzimy nim całe wnętrze. Może to być np. olbrzymich rozmiarów zegar. Poduszek nigdy dość! Nie tylko zdobią pomieszczenie, lecz także dodają charakteru każdemu wnętrzu. Schowajmy na dno szafy stare (zobacz thpg gniazdka) poszewki i rozejrzyjmy się w poszukiwaniu nowych produktów do ozdobienia swojego domu! Zróbmy także własny mini-ogródek na powitanie wiosny. Widok zielonej bazylii, rzeżuchy czy szczypiorku wprawi nas w miły nastrój od rana. Ponieważ taki zielnik nie tylko dobrze się prezentuje i smakuje, ale też obłędnie pachnie!