Wiodące kierunki w dekoracji okien oraz ich wpływ na ostateczny wizerunek naszego mieszkania

Popularne stylizacje związane z dekoracją okien stanowią z jednej strony wielkie upiększające wyzwanie, jednakże z drugiej strony – mogą okazać się kosztowną inwestycją, na którą zwykle nie jesteśmy właściwie przygotowani.

Jeśli jednak pominiemy ten mający duży wpływ szczegół, zapłacimy za to brakiem harmonijności i „nagim” widokiem.
Kolorowa roleta

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
Istnieje kilka istotnych zabiegów, które w łatwy sposób mogą oddziaływać na ogólny proces dekoracji okna. Niewiele dodatkowego zachodu z naszej spowoduje, że efekt może być wręcz nietuzinkowy. Firana to przeważnie pierwsze skojarzenie, które nam przychodzi do głowy, gdy rozważamy kwestie dekoracji okien. Drogie tkaniny nie są jednakże jedynym sposobem, żeby nasze cztery kąty przedstawić w nowej, atrakcyjnej odsłonie. Odbiegające od schematu pomysły ze znaczącymi wzorami mogą najmniejszym nawet kosztem wprowadzić świeżego ducha do domowej przestrzeni. Firana niejednokrotnie ma to do siebie, iż oprócz standardowej funkcji dekoracyjnej, powinna również zapewnić prywatność i poczucie ciepła domowego ogniska. Możliwości jest jednakże o wiele więcej. Również naturalne, drewnopodobne żaluzje (żaluzje drewniane elektryczne) tudzież roślinne dekoracje na parapet pobudzą wnętrze. Ważne jest przy tym zachowanie zdrowego rozsądku. Zbyt natrętny przepych jest w stanie po prostu zaprzepaścić nasz trud i wywołać całkowicie przeciwny efekt końcowy.

Aby wyzbyć się błędu, wystarczy wybrać temat przewodni i jego się trzymać.
Domowa przestrzeń to nasz osobisty azyl i strefa ukojenia. Jeśli udekorujemy ją gustownie dostarczać nam będzie powszedniego zadowolenia i poczucie relaksu.