Wiosenny remont łazienki czyli garść informacji o tym, co trzeba wiedzieć zanim się zacznie prace remontowe.

Wiosna to zwyczajowo czas odświeżania i remontów mieszkania, choć coraz więcej ludzi woli przesunąć to na wakacje, gdy dzieci wyjadą na obozy i prościej będzie o parę dni wolnego. Lecz nadal wraz z pierwszymi ciepłymi dniami budowlane markety zaczynają przeżywać oblężenie, a producenci w tym właśnie czasie wypuszczają nowe modele i kolekcje. Jak jednak z każdym takim remontem będzie, aby przebiegł on sprawnie i bez problemów to należy się do niego dobrze przygotować.

Umywalka

Źródło: rhode.com.pl/category/13/umywalki
Podstawową sprawą będzie dobre rozplanowanie wszystkiego, a także zakup potrzebnych akcesoriów i sprzętów. Pamiętać należy o tym, że przez jakiś czas mogą być kłopoty z korzystaniem z danego pomieszczenia – jeżeli będzie to pokój, to problem duży nie będzie, ale przy łazience trzeba się już będzie zastanowić, jak wszystko rozplanować. Jeśli w czasie prac remontowych będzie potrzebnych kilku fachowców, to przypilnować tego, aby pracowali równolegle, lub w krótkim odstępie czasu – nie ma nic gorszego podczas remontu, niż oczekiwanie tygodnie na zrobienie jakiegoś drobiazgu.

Przy łazienkach remont może niestety jakiś czas potrwać, zwłaszcza jeśli całościowo wymienia się kafelki (kolor dark grey) na podłodze i ścianach. Konieczne wtedy będzie skucie i poprawienie starej nawierzchni i dopiero na to położenie płytek. Przed ich przyklejeniem musi być także zamontowana nowa wanna koło albo prysznic, bo później ich instalacja możliwa nie będzie – dostępne opcje. Kiedy płytki będą już w całości położone, to zająć się będzie można całą resztą spraw, czyli przykręcić umywalkę, wc a także szafki łazienkowe.

umywalka

Autor: Marmorinie
Źródło: Marmorinie
Jednym z najnowszych sprzedażowych fitów jest szafka z umywalką, taki zestaw doskonale się będzie prezentował w każdej łazience, a poza tym jest niezwykle funkcjonalny i praktyczny – zobacz na topsanit.pl. Po pierwsze bardzo dobrze są zakryte wszystkie rury i przewody, a oprócz tego w szafce z reguły będzie sporo miejsca na najróżniejsze drobiazgi. Po ustawieniu łazienkowych mebli pozostanie jeszcze parę drobiazgów takich jak przykręcenie suszarki na ubrania albo lustra i łazienka po wiosennym remoncie będzie się nadawała do użycia.