Wnętrze restauracji bądź pubu powinno być wyposażone tak, aby zachęcało klientów do spędzenia nawet paru godzin w lokalu

Urządzenie wnętrza kawiarni jest tylko z pozoru nieskomplikowanym zadaniem. Nieodpowiedni wybór mebli oraz gadżetów może skutecznie odstraszać konsumentów. Z jednej strony oszczędny wystój z pewnością nie będzie zachwycał, lecz równocześnie sale przeładowane najróżniejszymi bibelotami będą w zasadzie przypominały wnętrza muzeów. Wydaje się, że największym grzechem posiadaczy kawiarni jest dekoracyjny chaos, który zaprowadzają w administrowanych przez siebie lokalach.

By ustrzec się takich błędów, najrozsądniej kierować się zasada złotego środka albo znaleźć dobrego architekta wnętrz. Stawianie na oryginalność jest dość niebezpiecznym rozwiązaniem, gdyż można z łatwością się pogubić – meble loft na pewno nie okażą się doskonałym wyborem do wnętrza urządzonego w tradycyjnym stylu. Warto zobaczyć: polecane meble do loftu. Wystrój konkretnego lokalu musi w jakiś stopniu nawiązywać również do jego lokalizacji i uwzględniać miejscowe tradycje. Do kawiarni mieszczących się w piwnicach dawnych zamków sławnych władców świetnie będą pasować masywne stoły i krzesła, a w zabytkowych budynkach uzdrowisk oczywiście sprawdzą się wygodne sofy w biedermeierowskim stylu.

meble designerskie

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

Stoliki i krzesła są jednymi z najistotniejszych elementów wystroju, jak również wyposażenia wnętrza. Jeżeli będą one niewygodne, to klient nie będzie zbyt długo siedział w lokalu, zatem z pewnością nie zażyczy sobie kolejnej kawy albo herbaty.

Należy tu zaznaczyć, że komfortowy mebel wcale nie musi być potężnym i równocześnie nieprzyzwoicie miękkim fotelem – trwałe i gustowne meble z metalu też mogą być funkcjonalne, zwłaszcza jeżeli zostaną przykryte beżowymi albo ciemniejszymi poduszkami. Zobacz: mebli z metalu.

W kawiarniach czy pubach niedużo jest sprzętów lub gadżetów, które służą tylko wprowadzaniu przyjemnej atmosfery. Nawet wspaniałe ażurowe lampy są częścią dekoracji, a dodatkowo dyskretnie oświetlają wnętrze lokalu, kiedy zachodzi słońce. Podobnie sprawa się ma z romantycznymi świecami umieszczonymi w metalowych kagankach. Uwagę gości przykuwać będą tak nietuzinkowe meble do pubu zrobione na indywidualne zamówienie, jak i nieoklepane gadżety, np. fantazyjne gazetniki. Więcej znajdziesz tutaj: jak prezentuje się mebel do Pubu. Może w przyszłości jakaś zaradna pani domu folia grzewcza odwiedzi restaurację, a później wykorzysta w swoim mieszkaniu wybrane pomysły dekoratorskie.