Wspaniałe wnętrze w barokowej stylistyce- umeblowanie oraz oświetlenie

Jeśli marzymy o tym, aby we własnym mieszkaniu poczuć się królewsko można zdecydować się na urządzenie salonu w stylu nawiązującym do Baroku. W obecnych czasach coraz bardziej popularne stało się komponowanie nowoczesnych mebli razem z barokową stylistyką.

stylowa lampa

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
To co kojarzy nam się z epoką Baroku to najczęściej duża ilość dekoracji, złote ramy luster albo wygodne sofy (). Można z powodzeniem umeblować w ten sposób na przykład swój salon. W wielu sklepach odnajdziemy designerskie sofy, które także świetnie skomponują się z barokowymi elementami. Do zestawu możemy wyposażyć się w stolik z wyrzeźbionymi nóżkami. Koniecznym elementem wnętrza będzie oczywiście wielkie lustro w ozdobnej, złotej oprawie. Możemy także zastanowić się nad umieszczeniem kominka w salonie. Ważne jest jednak, żeby jego obudowa była z marmuru lub z innego szlachetnego surowca, który pasuje do stylistyki naszego wnętrza. Mile widziane są rozmaite rzeźby tudzież obrazy w zdobionych ramach, które cudownie udekorują nasz salon.

Gdy chodzi o oświetlenie można zainwestować w lampy kryształowe.

Podoba Ci ten artykuł? To ekstra, sprawdź stronę (https://www.zielonalapka.com/jak-dbac-o-ochrone-przed-szkodnikami-w-gastronomii) pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na tego typu temat.

Świetnie będą się prezentować kinkiety tudzież żyrandole kryształowe z pozłacanymi dodatkami. Istotne jest jednak, by odpowiednio dopasować rodzaj żyrandola do wysokości pomieszczenia. Kiedy mamy niski pokój lepiej skupić się jedynie na kinkietach zamontowanych na bocznych ścianach. Kolorystyka pomieszczenia powinna być stosunkowo jasna. Wspaniale będzie wyglądała biel lub subtelny beż. Wzorzyste dywany bądź wykładziny wspaniale będą się komponowały z pałacowym stylem salonu, jednak należy unikać nowoczesnych wzorów jak również mocnych kolorów, które mogą psuć cały efekt. Urządzając wnętrze warto poszukać inspiracji pośród fotografii z tego okresu, żeby jeszcze lepiej odzwierciedlić ówczesną architekturę jak również sposób dekoracji wnętrz. Więcej na .

żyrandol

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
W przepięknym, barokowym wnętrzu na pewno poczujemy się po królewsku. Warto jednak pamiętać, żeby nie przesadzić z ozdobami i mądrze ozdabiać wnętrze. Pomoc projektanta na pewno się przyda, by stworzyć pałacowe wnętrze, które jest równie funkcjonalne jak te w nowoczesnym stylu.