Wszystko o tatuażach zmywalnych i nie tylko

Ongiś w wielu kulturach tatuaż mogli sobie zrobić jedynie nieliczni. Najczęściej byli to plemienni wojowie. Przystrajanie ciała tatuażem miało znaczenie kultowe. Potem tatuaże robili sobie normalni ludzie, ale przeważnie był on kojarzony z przestępczym półświatkiem. Z biegiem lat niemniej jednak uległo to zmianie. Tatuaże zaczęli robić artyści, wokaliści a nawet politycy.

Czym tak generalnie jest tatuaż?

Tatuaże

Źródło: Nomar.com.pl

Mianowicie jest to graficzny znak, który powstaje na skórze poprzez wszczepienie barwnika pod skórę przy użyciu specjalnej igły. Okazjonalnie takiemu zabiegowi mogą towarzyszyć powikłania odnoszące się skóry, w związku z tym należy taki tatuaż (rybak tattoo) wykonać w porządnym studio tatuaży, gdzie robiony jest on przez osoby posiadające właściwe kwalifikacje. Tatuaże możemy rozdzielić na te, które już na stałe pozostaną na naszym ciele oraz na tatuaże zmywalne. Tatuaż zmywalny można zrobić wieloma sposobami. Najbardziej popularna jest technika sporządzania go henną i może on pozostać aż do kilku tygodni. Innym sposobem jest tak nazywana technika Airbrush. Polega ona na tym, że do ciała przykłada się szablon i na nim maluje się specjalną farbą wzór. Tego rodzaju tatuaż pozostaje na skórze od dwóch dni do dwóch tygodni. Banalną metodą jest naklejka, którą należy tylko przyłożyć do skóry, zwilżyć wodą i gotowe. Dzięki tego rodzaju tatuażom w momencie, jeżeli znudzi nam się ich wzór nie ma choćby minimalnego kłopotu, ażeby go zlikwidować.

Nomar

Źródło: Nomar.com.pl

Najnowszej generacji sposobem dekoracji okien są naklejki na szyby. Mogą być one jednobarwne jak i różnokolorowe. Dzięki nim można przyozdobić szybę a zarazem ochronić wnętrze mieszkania przed wzrokiem sąsiadów. Dzięki nowym rozwiązaniom naklejki takie nie przyczyniają się do przyciemnienia dostającego się do wnętrza światła i są banalne do pozbycia się.

Naklejki na szybę często używane są w autach. W większości przypadków są to naklejki typu „uwaga jedzie z nami dziecko”. Mają one na celu ostrzec innych prowadzących o będącym w samochodzie dziecku i apelować o rozwagę. Jednakże szczerze mówiąc nieznaczna ilość kierowców zwraca na tego rodzaju nalepki uwagę. Z reguły przyklejane są one do tylnej szyby albo do blachy wozu.