Wszystko to, co wypada wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym

Decydując się na instalację ogrzewania podłogowego powinniśmy poznać odpowiedzi na parę pytań. Podłoga drewniana czy może wyłożona kafelkami? Jeżeli drewniana, to jakiego rodzaju drewno wybrać? Czy owo wyjście odpowiednie dla uczuleniowców?

Decyzję o instalacji podłogowego ogrzewania warto podjąć już na etapie projektowania domu. Z paru powodów: po pierwsze, na całkowitej nawierzchni posadzki trzeba wyłożyć stosownie grubą powłokę izolacyjną. Nieodzowne będzie także wykonanie grubszej wylewki, co oddziaływa na wysokość poziomu posadzki – może go podnieść nawet o parę centymetrów. Projektant musi mieć to na uwadze przy projektowaniu wielkości wnętrz. Warto też pamiętać, że projektanta trzeba zawiadamiać o zmianach mogących wpłynąć na poziom izolacji domku. Mowa tutaj o dodatkowych otworach na stolarkę drzwiową jak też okienną albo balkonach. To istotne, albowiem powinno się należycie dobrać moc przyrządów grzewczych. Podejmując decyzję o tym, kto będzie wykonywał naszą instalację, wyselekcjonujmy biegłych, certyfikowanych instalatorów i dostawców proponujących kompleksowe, sprawdzone rozwiązania.

Nakłaniamy Cię do przejrzenia kolejnego postu na ten temat – tam wyszukasz dodatkowe informacje. Więc idź do serwisu kołki drewniane i ciesz się tym.

Dzięki temu posiadamy pewność, że instalacja będzie dobrze nam służyła przez lata.

Olej kokosowy

Autor: Phu Thlnh Co
Źródło: https://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o kwestie kosztów, to na pierwszym etapie rzeczywiście są one nieco większe aniżeli w przypadku tradycyjnego ogrzewania. Jeśli jednakże bierzemy pod uwagę powszednie użytkowanie, koszta instalacji ogrzewania podłogowego zwróci się. Podłogowe ogrzewanie zapewnia taki sam komfort przy temperaturze o dwa stopnie mniejszej, niż nagrzewanie tradycyjne. Co za tym idzie, wyczuwalna w pomieszczeniu temperatura będzie większa, aniżeli jej faktyczna wartość.

Oszczędności w budżecie domowym mogą dzięki temu wynosić mniej więcej 20%! Kto powinien przede wszystkim rozważyć ogrzewanie podłogowe Wrocław? Przede wszystkim uczuleniowcy jak też osoby chcące zaoszczędzić na ogrzewaniu.