Oszczędzające przestrzeń łóżka do pokoju dziecięcego.

Jeśli ktoś śpi 1/3 całego życia, powinien spać wygodnie i wstawać wyspany. A przy tym łóżko musi zajmować taką ilość miejsca, żeby móc ustawić dodatkowe meble, a po jego rozścieleniu móc swobodnie się ruszyć. Czy to w ogóle wykonalne? Wa jaki sposób zorganizować sypialnię, aby była funkcjonalna? Czy łóżka dwupiętrowe w pokoikach dziecięcych nadal są modne?

łóżko dziecięce

Autor: happy_serendipity
Źródło: http://www.flickr.com

Kwestia sypialni dla rodziców jest raczej łatwa do rozwiązania – poza łóżkiem dla dwojga musi zmieścić dodatkowo jakąś szafę będącą garderobą, lub komódkę na pościel i już.

Obecnie ciężko o dobre i wiarygodne omówienie (https://tomiservice.pl/) odnośnie prezentowanej kwestii, jednak jeśli chcesz takie przeczytać, to po prostu wejdź na ten odnośnik!

Łóżka do sypialni są stosunkowo duże i wygodne, nie muszą być składane, lecz podczas dnia mogą być pościelone. Sypialnia dorosłych ma określone funkcje i już. Jednak pokoiki dla dzieci poza tym, iż służą za sypialnię, bardzo często muszą mieć jeszcze dodatkową przestrzeń na blat do nauki, przestrzeń do zabawy i meble do porządkowania ubranek oraz maskotek i książek. Przy organizowaniu pokoików dla maluchów należy zdecydować się na kompromisowe rozwiązania. Kiedy urządzamy pokoik dla dwójki maluchów, dość funkcjonalny wymiar mają łóżka dwupiętrowe – łóżka dwupiętrowe, ponieważ zajmują połowę przestrzeni. Ale popularne są także takie zestawienia, iż łóżko jest na górze, a na dole miejsce do pracy – biurko albo sofa czy inne siedzisko z miejscem na zabawki i książki. Popularne są też łóżeczka dla dzieci z szufladą (na przykład: sprawdź ofertę na Bardzo funkcjonalne rozwiązanie jakim jest szuflada pozwalszuflada (kliknij hiperłącze)ymanie pościeli w ciągu dnia. Jeśli tych pojemników jest więcej, można zrobić z nich ”szafkę” na dodatkowe komplety poszewek albo dziecięce ubranka.

spiące dziecko

Autor: kala blankenship
Źródło: http://www.flickr.com

Łóżeczka dla dzieci z szufladą są tak pomyślane, aby wykorzystać przestrzeń pod łóżeczkiem na schowek, ale możemy też znaleźć łóżko do sypialni dla dzieci, w którym szuflada rozsuwa się i tworzy drugie łóżko – drewniane łóżko do sypialni. Zmodernizowane sposoby ułatwiają urządzeni pokoju tak, żeby był wygodny i funkcjonalny. Łóżko pełni rolę mebla wypoczynkowego, lecz też schowka albo małej garderoby, dzięki czemu do pokoju dziecięcego możemy ustawić mniej mebelków i uniknąć wrażenia zatłoczenia, a pozostać przy kompletnym wyposażeniu. Rozwiązanie jest trafione, szczególnie przy dwójce dzieci.