Wykorzystanie oświetlenia w domu

Oświetlenie to bilet wizytowy domu. Dlatego należałoby podkreślić światłem jego temperament i zaakcentować aranżację wnętrza. Nie wystarczy jedno środkowe oświetlenie sufitowe, wskazane jest pokusić się o więcej osobliwą kombinację światła.

Lampy sufitowe kryształowe (tutaj ), które z wyjątkiem tego, że doskonale wyglądają, są również bardzo solidnej jakości i nadzwyczaj efektowne. Stosowanie wieloskładnikowego oświetlenia poprzez złączenie lamp sufitowych kryształowych z lampami stojącymi, umożliwia swobodne komponowanie klimatu wnętrza, również zapewnia ergonomiczność.
Nadzwyczaj atrakcyjny wynik można osiągnąć montując prócz lampy sufitowej kryształowej, kinkiety na ścianach. Ich walorem jest zdobienie wnętrza, uwypuklanie kolorystyki.

Dwie lampy

Źródło: http://www.flickr.com

Pokój dziecka potrzebuje światła ponadplanowego w miejscu do nauki. Prócz tego oświetlenia, w pokoju dziecięcym to kinkiet dla dzieci (tu ) powiązany z lampką nocną, bądź lampą podłogową. Bardzo intrygującym rozwiązaniem i dopełnieniem dekoracji wnętrza są półki świetlne nadające subtelne rozsypane światło, instalowane na łóżkiem. Pomocnym rozwiązaniem w pokoju dziecinnym jest możliwość regulacji intensywności oświetlenia. Na rynku dostępne są ściemniacze sterowane dowolnym pilotem od urządzenia RTV.
Kinkiet dla dzieci w sąsiedztwie łóżka uprości wieczorne zasypianie, czy czytanie na dobranoc.
Należałoby rozważyć także w pokoju dziecinnym o oświetleniu dekoracyjnym. Takie oświetlenie utworzy przyjemny i zabawny klimat. Wybierając źródła światła do pokoju dziecięcego, sprawdzą się energooszczędne żarówki mleczne o ciepłej barwie.

Światło w łazience, to funkcjonalne oświetlenie lustra. Nowoczesne oświetlenie łazienki, to wykorzystanie żarówek halogenowych i świetlówek. Zwierciadło w łazience jest istotnym sprzętem i wymaga skrupulatnego światła dla zapewnienia pełnego luksusu domownikom. Zwierciadło winno być oświetlone z obu stron.
Instalując oprawy w toalecie należy pamiętać o regułach bezpieczeństwa. Nowoczesne oświetlenie łazienki () jest możliwość rozwiązać na parę sposobów, przez używanie plafonów na stropie, montaż kinkietów, lub oczka halogenowe na podwieszanym suficie.