Wykorzystuj szklane wyposażenie w swoim domu, są ładne i funkcjonalne!

W aranżacji domów bez przerwy szuka się artykułów i tworzyw, które zagwarantują świetne wrażenia estetyczne, a jednocześnie nie ograniczą funkcjonalności danych pomieszczeń. W ostatnich latach bardzo cenionym materiałem stało się szkło. Stosuje się je jako część wyposażenia, jak też jako ozdoby. Czy jednakże szkło może być nie tylko piękne, lecz również wygodne i funkcjonalne? Okazuje się, że tak!.

Szkło giete stosowane podczas produkcji mebli

Lustro

Autor: Dalibor Tomic
Źródło: http://www.flickr.com

Szkło wygląda naprawdę gustownie i elegancko, nie dziwi więc, że w sklepach meblowych pokazuje się coraz więcej produktów z tego tworzywa. Spotyka się szklane blaty stolików kawowych i ław, szklane regały i wyposażenie kuchni i łazienek. Coraz częściej dostrzec można także producent wyrobów z drewna ze szkła giętego. Nowoczesna technologia pozwala wydobywać z tworzywa to, co ma najlepszego: urodę, trwałość i funkcjonalność. Korzystając z usług przedsiębiorstw wyrabiających meble ze szkła giętego, możemy wyekwipować swoje mieszkanie w szykowne stoły, biurka, regały, a nawet umywalki czy podstawki pod książki. Wyglądają one doprawdy efektownie.

Zatroszcz się o oprawę dla swojego paleniska Kominki bywają coraz popularniejszym elementem polskich salonów, w jesienne i zimowe wieczory świetnie ogrzewają pomieszczenia, jak również pomagają uzyskać we wnętrzu miły klimat. Jednak w dni, gdy paleniska nie są używane, nie wyglądają one zbyt pięknie. Pomyślnie jest na to rada. Coraz szersza grupa osób chce zainstalować osłonę ze szkła kominkowego mirror image (). Gdy kominek pozostaje nieużywany, palenisko skrywa się za taflą przypominającego lustro szkła, ale gdy tylko pokażą się płomienie, szkło staje się przezroczyste i zapewnia doskonałe wrażenia wizualne.

W kuchniach też spotykamy szkło
Warto dowiedzieć się, jakie możliwości drzemią w szkle, które wykorzystuje się w kuchni. Szkło bywa przede wszystkim osłoną dla urządzeń grzewczych, jak piekarniki czy kuchenki. Nowoczesne technologie jak pyroliza to pewność komfortu połączonego z łatwością utrzymania w czystości. Za sprawą takich technologii, jak wspominana pyroliza, niemiłe czyszczenie piekarnika nie sprawia już kłopotów. Oczywiście nie oznacza to, że można zrezygnować z zupełnego mycia urządzenia, jednakże po wykorzystaniu programu pyrolizy starczy usunąć resztki papierowym ręcznikiem, co okaże się szybkie i wygodne.