Wyposażamy pokoik dla dziecka. Jakie łóżko będzie funkcjonalne?

Umeblowanie pokoju dla dzieci w taki sposób, aby był wygodny a jednocześnie przyjemny to nie lada wyzwanie, zwłaszcza że pomieszczenia w blokach bywają nieforemne. Które triki możemy zastosować, by uczynić pokój optycznie większym i przestronniejszym? Co się lepiej sprawdza – łóżka pojedyncze czy łóżka piętrowe? Czy wykorzystamy wszystkie opcje, jakie dają łóżka drewniane z szufladą?

pokój dziecka

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy urządzamy pokoik dla jednego szkraba, do którego nie trzeba już wstawać w nocy i które da radę wspiąć się na piętro po drabince, możemy zdecydować się na taką połączenie – łóżko na górze a biurko na dole (łóżeczka drewniane z szufladą). Zaoszczędzone miejsce możemy wykorzystać wstawiając szafę na ubrania, niską komodę na szpargały i regał na książki. Jeśli w poszukiwaniu łóżka dla dziecka dotrzemy do modnych sklepów meblowych, znajdziemy sporo elementów, jakie możemy dowolnie łączyć. Można odejść od pomysłu szafy po sam sufit na korzyść 2 mebli z szufladkami. Będą pojemne i wygodne, każde dziecko będzie umiało samodzielnie chować i wyciągać swoje ubranka. Przy maluszku mogą przydać się też kufry lub skrzynie na zabawki. Możemy śnić o klockach i misiach równiutko poukładanych na półce – najszybciej porządek można zaprowadzić wkładając wszystko do skrzyni. Przy dwójce dzieci dużo przestrzeni pomoże wygospodarować piętrowe łóżko, jakie możemy wstawić zamiast kupować 2 łóżka pojedyncze (piętrowe łóżka pojedyncze). Ale przy łóżku piętrowym trzeba rozstrzygać dylematy – które dziecko śpi niżej, a które niżej.

łóżko piętrowe

Autor: Thomas Kohler
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy wybieramy dwa niezależne łóżka, łóżka drewniane z szufladą na pościel pościel w koty takapościel doskonale się spiszą. A jeżeli w pokoiku jest jeszcze miejsce na ustawienie niedużej sofy, łóżka dla dziecka czy też dzieci nie muszą być składane w ciągu dnia i można je jedynie posłać, a skrzynię pod łóżkiem wykorzystać na coś innego, tak jak na przykład tutaj: drewniane łóżka dla dziecka. Łóżka drewniane z szufladą czasem są skonstruowane w taki sposób, że sama szuflada też jest łóżkiem. Mamy wtedy dwa zależne od siebie łóżka, lecz składające się tak, iż podczas dnia mogą stanowić jedno. Przy małych pomieszczeniach każdy zaoszczędzony centymetr odgrywa ważną rolę.