Wyposażenie i dodatki w dekoracji domów|W jaki sposób umeblować pokój dzienny?

Salon to domowe centrum relaksu. Jedni czytują w tym miejscu książkę, inni oglądają telewizję; ktoś lubi bawić się na dywanie z maluchem, a ktoś inny surfuje w Internecie siedząc na kanapie z notebookiem na kolanach.
Salon to również miejsce wspólnych obiadów i przyjmowania gości.

biuro

Autor: K2 Space
Źródło: http://www.flickr.com
Z owego pomieszczenia korzystają wszyscy lokatorzy, i poniektóre aktywności muszą odbywać się równolegle. Jak zaplanować salon, który bez kłopotu spełni wszystkie nasze oczekiwania? Większa część osób, która aranżuje swe pierwsze mieszkanko uważa, iż idealnym kształtem dla pokoju dziennego będzie czworokąt foremny albo prostokąt przybliżony do kwadratu. To prawda, lecz wyłącznie w odniesieniu do małych przestrzeni. Jeśli salon jest wielki, nietypowy układ może się stać jego atutem, ponieważ w sposób naturalny pomaga odgraniczyć funkcjonalne strefy.

Jeżeli fascynuje Cię omawiana kwestia, zerknij pod link (https://www.daikin.pl/pl_pl/grupy-produktow/niskotemperaturowa-pompa-ciepla-daikin-altherma.html) w tamtym miejscu zamieszczone także Cię bardzo zaciekawi. Nie czekaj więc i kliknij tu.

Kształt litery „L” możemy wykorzystać do kreacji strefy wypoczynkowej pełną propozycję pod adresem jak też jadalnianej, niszę możesz zmienić w zonę biurową. Przyjrzyj się dokładnie swojemu salonowi i wykorzystaj jego kształt.

noc

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Salon w większości wypadków pełni też funkcję pokoju gościnnego, a nierzadko Twej alkowy, stąd kanapy Tego autora powinny być rozkładane. Wykorzystuj meble wielofunkcyjne takie jak puf, jaki może zostać podnóżkiem, stołem kawowym, niedużą półką. Wykorzystuj sprzęty ze schowkami. Tak sofę, stolik czy puf można kupić w wersji rozwieranej z szufladą albo komorą na bety.

Strefę odpoczynku możesz łatwo wydzielić stawiając meble wypoczynkowe – sofę, fotele na dywaniku. Jesteś na dywaniku – jesteś w strefie relaksu. Spożytkuj hamaki ogrodowe – takowy hamak w zonie wypoczynku to bardzo ciekawe rozwiązanie.